SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray UEFA şoku yaşıyor!

Galatasaray'ın ocak ayında çilek hayali suya düştü... UEFA'nın zarar opsiyonundaki ceza sınırına inemeyen Aslan, sezon sonunda da ancak iki futbolcu satabilirse onlardan gelecek parayla transfer yapabilecek.

Güncellenme: 07:15, 07/10/2015
Galatasaray UEFA şoku yaşıyor!

Süper Lig'de ve Şampiyonlar Ligi'nde mücadelesini sürdüren Galatasaray bir yandan da masa başında UEFA mali fair-play kriterlerine uymak için ayrı bir savaş veriyor. İsviçre'de UEFA heyetiyle bir araya gelen sarı-kırmızılı ekibin genel sekreteri Fatih İşbecer ile futbol direktörü Cenk Ergün tüm finansal raporları sundu ve kulüp olarak zararı düşürmek için iyi niyetle çalıştıklarını anlattı. Aysal dönemindeki 90 milyon Euro'luk borcun 70 milyon Euro'ya indirildiği gösterildi. Ancak rakamın zarar opsiyonundaki ceza sınırlaması seviyesindeki 30 milyon Euro'ya indirilmesini talep eden UEFA bu isteğini yeniledi.

SADECE GROSSKREUTZ

Mevcut şartlar altında Cimbom'un devre arasında transfer yapma olasılığı ortadan kalkacak. Aslan sadece yaz döneminde alınan ama son dakika şoku nedeniyle lisans çıkartılamayan Grosskreutz'u kadroya ekleyebilecek. Sezon sonunda da 2 oyuncu satılması şartıyla onlardan elde edilecek gelirle transfer yapılabilecek. Yönetim bu konuda da Bruma ile Alex Telles'in performanslarına güveniyor. Brezilyalı yıldız için Inter'e 8.5 milyon Euro, Portekizli kanat oyuncusu için de Real Sociedad'a 8 milyon Euro satış opsiyonu koyulmuştu. İki yıldız sezon sonu satılırsa gelen parayla yeni yıldızlar alınacak.

BAHADIR ÇOKİŞLER / AMKSPOR