SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Cavcav’ın 80. yaş günü isteği

Cavcav’ın 80. yaş günü isteği

Spor Toto Süper Lig takımlarından Gençlerbirliği'nin başkanı İlhan Cavcav, 80. yaş günü hediyesi olarak oyuncularından Galatasaray galibiyeti istedi.

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, 80. yaşını kutladığı doğum gününde futbolculara alacaklarının ödeneceği müjdesini vererek Galatasaray karşısında galibiyet istedi.

Gençlerbirliği Kulübü'nün duayen Başkanı İlhan Cavcav 80. yaşını tesislerde futbolcular, teknik heyet ve yöneticilerle birlikte kutladı. Kendisi için hazırlanan Gençlerbirliği logolu pastayı kesen Cavcav, duygusal anlar yaşadı. Pasta üzerinde bulunan mumları üfleyen Cavcav, daha sonra hayatından kesitlerin yer aldığı kısa bir konuşma yaptı. Bu sırada duygulandığı gözlenen Başkan Cavcav, ”Ben bu kadar sene içerisinde kulübüme hep düzgün, doğru dürüst hizmet ettim. Hiçbir sporcunun ve arkadaşımın hakkını yemedim. Hatta ve hatta sporculara borcum olduğu zaman kimse bana öde öde diye baskı yapmıyor. Ama bu bana üzüntü veriyor. Allah kısmet ederse cuma günü aylıklarınızı, maç primlerinizi ve dört maç alacaklarınızı hocalarımızın paralarını hesaplarınıza geçeceğim.” dedi.

Yaş gününde tüm sporculara teşekkür eden ve onları gözlerinden öptüğünü dile getiren Cavcav, ”Galatasaray maçında da sizden namusunuzla mücadele vermenizi istiyorum. Futbolda yenmekte yenilmekte şerefli bir iş. Eğer azim ederseniz yenemeyeceğiniz bir takım yok. Sizlere güveniyorum ve inanıyorum. Başınızda da çok değerli bir hoca var. Yaşı genç ama bu işle yoğrulmuş. Allah kısmet ederse sezonu iyi bir yerde bitirip daha üst sıralara tımanacağız. Birlik ve beraberlik içinde elimden ne gelirse her kardeşime yardım ederim.” şeklinde konuştu.

80 yaşına giren emektar başkan konuşmanın ardından doğum günü pastasını kesti. Teknik direktör Mehmet Özdilek’in elinden doğum günü pastasının ilk dilimini yiyen Cavcav, daha sonra futbolcularla toplu fotoğraf çektirdi.