SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Zarar 2 milyon TL

PTT 1. Lig takımlarından Manisaspor'un başkanı Abdullah Mergen, Manisa GSGM'de göreve getirilen Savaş Duman'ın kendilerine 2 milyon TL zarar verdiğini dile getirdi.

Güncellenme: 21:47, 06/10/2015
Zarar 2 milyon TL

AK Parti Manisa İl Başkan Yardımcısı ve Manisaspor Başkanı Abdullah Mergen, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ tarafından Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevine getirilen Savaş Duman ve onun yardımcılarının Manisaspor'a verdiği zararın 2 milyon TL'ye yakın olduğunu söyledi.

Tarık Almış Spor Tesisleri'nde basın toplantısı düzenleyen Manisaspor Başkanı Abdullah Mergen, 19 Mayıs Stadı'nın kendilerinin namus meselesi olduğunu ifade etti. Stat sorununun peşini bırakmadıklarını belirten Mergen, “Stat meselesini AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a defalarca söyledik. Gençlik ve Spor İl Müdürü Savaş Duman, Özdağ'ın göreve getirdiği bir arkadaş. Bu ayıbı da o temizleyecek. Bu konunun sonuna kadar takipçisiyiz.” dedi.

“HATASI OLAN BEDELİNİ ÖDEYECEK”

19 Mayıs Stadyumu’nun kendileri için bir namus meselesi olduğunu belirten Mergen, “İnsanların sözlerine itimat ederek hareket ettik. Böyle olacağını bilseydik sözleşmeyi feshetmezdik. Orada çamurda oynardık. Bu ayıba müsaade etmezdik. Allah'ın izniyle bu yapılan ayıbı düzelteceğiz.” diyerek, şöyle devam etti:

“Burada Gençlik ve Spor İl Müdürü ve onun yardımcısının Manisaspor'a verdiği zarar 2 milyon TL'ye yakın. Bu konuda kimin ne hatası varsa, bedeli neyse ödeyecek. 5 dakikada çözülecek olayları böyle çıkmaza getirenlerin hesabını Allah ömür verirse soracağım. Bu yapılanlar Manisalı olarak camia adına çok zoruma gitti. Bu konuda Akhisar Belediyespor Başkanı ile kira konusunda hiçbir görüşmede bulunmadım. Onlara kira yüksek gelmiş olabilir. Bana söyleseler belki bedavaya oynayabilirsiniz diyecektim. Çünkü orası da şehrimizin bir ilçesi, bir takımı. Bu diyalog çerçevesinde çözülecek bir meseleydi.”

19 Mayıs Stadı ile ilgili çok ciddi bir oyun oynandığını aktaran Manisaspor Başkanı, “Buradan ciddi bir gelirimiz vardı. Televizyonda yayınlanan bir maçta yorumcunun zemin ile ilgili bir eleştirisi oldu. Bunun üzerine bakanlığın 19 Mayıs Stadı ve birkaç tane stadın zemini ile ilgili talimatı olmuş. Ankara'ya giderek Genel Müdür vekili ile bir görüşme yaptım. Onlarda ‘karşılıklı sözleşmeyi fesh edelim' dediler. Zemin için 1 milyon TL'nin üzerinde bir masraf yapılması gerektiğini söylediler. Manisaspor'un içinde bulunduğu durumdan dolayı bu çalışmayı bakanlık olarak gerçekleştirelim ve tekrar 3 yıllığına Manisaspor'a devredelim dediler. Bu durumu Gençlik ve Spor İl Müdürü ile AK Parti milletvekillerinin bilgisi dahilinde paylaştım. Süreci herkesle paylaşarak stadın sözleşmesini karşılıklı olarak fesh ettik.” diyerek, şöyle devam etti:

“Sonrasında Akhisar Belediyespor devreye girdi. Zannedersem bu süreçte Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü ve oradaki bir müdür yardımcısının haber vermesiyle birlikte Akhisar Belediyespor ile bir anlaşma yapıldı. Yapılan konuşmalara, verilen sözlere rağmen. Burada Akhisar Belediyespor ve Göztepe'de oynamak istiyordu. Akhisar Belediyespor'a önceki dönemlerdeki rakamlar yüksek geliyordu. Biz yeni dönem için Akhisar Belediyespor ile rakam konuşmamamıza rağmen perde arkasından işler çevrildi.

Spor İl Müdürü ve ekibini defalarca uyarmama rağmen yine işlemlere devam edildi. Final de ise iki aylık bir uğraşımızın ardından ise stadı tekrar bize vermeyi kabul ettiler. Bir basın mensubu arkadaş stat konusunda haber yapmış. Yaklaşık 2,5 milyon TL'lik borcu ödemedik diye. Bu borcun sadece 70 bin TL'si bizim dönemimizden. Diğerleri geçmiş dönemlere ait. Bunun kesinleşmiş olan kısmı 1 milyon TL'nin üstünde. Diğer kısmı ise davalık kısım. Bize ‘Bu borcu 1 Milyon TL'nin altına düşürün. Ardından bu borcu yapılandıralım ve tekrar stadı size verelim.’ dediler.

Bu meseleyi tekrar spor il müdürüyle koordineli bir şekilde yürüttüm. Saat 17.10 itibariyle bankaya parayı yatırdık, verilen haberle birlikte Akhisar Belediyespor'da 17.30 itibariyle bir hamle yapmış ve ‘Manisaspor gibi biz kiralayalım demişler.' Bunlar anlam veremediğim çarpık çurpuk ilişkiler. Ama bu yaşananların üzerine gidiyorum. Buradan ciddi bir maddi kaybımız oldu.”