SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yönetim harekete geçti

Kötü futbol ve oyuncularla yaşanan kriz yönetimi hareket geçirdi. Teknik direktör Pereira'dan kapsamlı bir rapor istenecek, ayrıca yönetim artık Samandıra'ya gidecek

Güncellenme: 08:16, 06/10/2015
Yönetim harekete geçti

AMK GAZETE / İrfan YİRMİBEŞ

Fenerbahçe'de alınan başarısız sonuçların yanı sıra teknik heyetle futbolcular arasında yaşanan kriz yönetim kurulunun kararlarını değiştirmesine yol açtı. Sezon başından bu yana Samandıra Can Bartu Tesisleri'ne adımını atmayan yöneticilerin artık gidecekleri ve takımı yakından izleyecekleri belirtildi. Sportif direktör Giuliano Terraneo ile de toplantı yapan yöneticilerin özellikle Van Persie ile yaşananların takıma zarar verdiğini bildirip, teknik direktör Vitor Pereira'dan kapsamlı bir rapor istedikleri öğrenildi.

Başkan Aziz Yıldırım'ın da oynanan futbolun Fenerbahçe'ye yakışmadığını vurguladığı belirtildi. Bu arada Teknik direktör Vitor Pereira'nın Akhisar Belediye maçından sonra yaptığı açıklamalara futbolcular da tepki gösterdi. Pereira'nın kendilerini suçlamasını eleştiren futbolcuların, “Ne oynadığımız belli değil. Oyuna müdaheleleri yanlış. Hoca bizden sadece sürekli ileride basmamızı istiyor” dedikleri ifade edildi. Pereira'nın sadece Van Persie ile değil, Nani ve Kjaer ile de tartışma yaşadığı bildirildi.

Yayınlanma Tarihi:08:01,