SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Ibrahimovic’in pabucunu dama attı

Ibrahimovic’in pabucunu dama attı

Paris Saint Germain'in Marsilya'yı yendiği maçta iki gol aratrak tarihe geçen Ibrahimovic, Rihanna'yı Trapp kadar etkileyemedi.

Fransa Ligue 1’de Paris Saint Germain ile Marsilya arasında oynanan maçta iki gol birden atan Zlatan Ibrahimovic, kulüp tarihinin en golcü ismi olmayı başardı. Takımı ile 110 gole ulaşan Ibrahimovic, yine de Rihanna’nın ilgisini maçta penaltı kurtaran Kevin Trapp kadar çekemedi.

Karşılaşmayı tribünden takip eden ABD’li şarkıcı Rihanna, Ibrahimovic’in tarih yazmasına tanıklık eden isimlerden biri oldu. Ancak maç sonrası soluğu Paris Saint Germain kalecisi Trapp’ın yanında alan Rihanna, Alman eldivene kurtardığı penaltı nedeniyle öpücük hediye etti.

Başarılı kaleci, maç sonrası resmi ‘Instagram’ hesabından Rihanna’nın kendisini kutladığı fotoğrafı paylaştı.

2D1E3FE500000578-0-image-a-1_1444064651196 (1)

IBRAHIMOVIC TARİHE GEÇTİ

Paris Saint Germain’in eski forvetlerinden Pedro Pauleta’nın 109 gollük rekorunu geride bırakarak tarihe geçen Ibrahimovic, kulübün gelmiş geçmiş en golcü olma unvanını eline geçirdi.

Marsilya karşısında iki gol birden atarak takımının galibiyetinde başrol oynayan İsveçli yıldız, Paris Saint Germain’in liderlik koltuğunda rahatlamasını sağladı. Bu galibiyetle Başkent temsilcisi, ligde en yakın rakibinin 5 puan önünde namağlup bir şekilde 1. sırada yer aldı.