SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şike davasında karar duruşması!

Tarihi şike davasında karar duruşması bugün yapılacak. Cumhuriyet Savcılığı Fenerbahçe’yi ele geçirmek için kumpas yapıldığı yolunda saptama bulunduğu için Aziz Yıldırım ve arkadaşları için beraat istenecek.

Güncellenme: 09:05, 05/10/2015
Şike davasında karar duruşması!

Futboldaki şike davasında bugün önemli bir gün yaşanacak… Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın da aralarında bulunduğu 6 sanığın yargılandığı şike davasının altınca duruşması bugün Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’nde 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılacak. Aziz Yıldırım ve diğer sanıkların savcılığın mütaalası doğrultusunda beraatlarını istemesi bekleniyor.

Karar duruşması öncesinde ilginç bir gelişme yaşandı. Fethullah Gülen ile ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hazırladığı iddianamede Fenerbahçe kulübünü ele geçirmek için söz konusu suç örgütü tarafından kumpas kurulduğu yönünde saptama yapıldı. Şike soruşturmasında 6 yıl 3 ay hapis cezası alan ve 1 yıl ceza evinde yattıktan sonra Yargıtay tarafından yeniden yargılanma talebi kabul edilen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırımve 6 sanığın avukatlarının bugünkü duruşmada beraat kararı isteyeceği öğrenildi.

KULÜBE OPERASYON YAPILDI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın mahkemeye gönderilen iddianamesinde şike davası ve Fenerbahçe Kulübü ile ilgili bölümünde şu görüşlere yer verildi: Hiç alakasız yere daha sporda şiddet yasası yokken başlatılan şike soruşturması, güncel koşullarda sadece dolandırıcılık konusu edilebilecek iken, silahlı örgüt soruşturması kapsamında Fenerbahçe Spor Kulübü'ne karşı yapılan operasyon, CMK 250.maddesi kapsamında yapılmıştır. Bu soruşturmalar daha hazırlık safhasında iken bütün deliller kamuoyuyla paylaşılmış, suçluluğu sabit olmamış insanlara kişilik suikastleri yapılmıştır.