SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Şenol Güneş, Bilic’i geride bıraktı!

Şenol Güneş, Bilic’i geride bıraktı!

Kartal’ın hocası Şenol Güneş, 7 haftada 16 puana ulaşarak hem milli araya lider girdi, hem de selefi Slaven Bilic’in istatistiğini geçmesini bildi.

Beşiktaş’ta sezon başında en çok konuşulan isimlerin başında Şenol Güneş geliyordu. Bursaspor'da oynattığı futbolla beğeni toplayan Türk futbolunun sembol isimlerinden Güneş, Beşiktaş'ta da aynı çizgiden sapmadı. Önce Fenerbahçe'yi devirip derbi özlemine noktayı koyan Güneş, dün de Eskişehirspor'u devirdi ve takımını milli araya lider taşıdı. Bilic, Beşiktaş'ta 7. haftalar itibariyle 15 ve 14 puan toplamıştı. Güneş ise 16'yı yakaladı.

‘TEŞEKKÜR EDERİM’

Maçtan sonra açıklamalarda bulunan başarılı teknik adam, “Çok az pozisyon verdik, ama gol yedik. Maçın son bölümlerinde oyundan düştük. Oyunculara fazla eleştiri yapmadan daha dikkatli olmaları gerektiğini söyleyebilirim. Bazı kopmalar yaşadık. Gole gitmek isterken rakibe şans tanıdık. Daha çok pas yaparak sorunları çözebilirdik. Kazanmayı hak ettik. 3 puan için gelmiştik. Oyuncularım da bunu gösterdiler. Onlara teşekkür ederim” dedi.