SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Pereira ile yürümüyor

Fenerbahçe, 8 gün içinde üçüncü ciddi sınavını verdi dün Akhisar önünde. Kağıt üzerinde en kolay gibi görünen maç olan Akhisar'ı ne Pereira ne de futbolcular ciddiye almış.

Hem Beşiktaş hem Celtic deplasmanlarında 2 farklı geriye düşse de geri dönmeyi başaran, tempolu futbol oynayan takım gitmiş, yerine yürüye yürüye maç kazanacağını sanan takım gelmiş. Aktif dinlenme modunda oynadığı maçın ilk yarısında rahat bir maç çıkaran sarı-lacivertli ekip ikinci yarıda resmen dağıldı.

Aslında ilk yarıda da fazla pozisyona giremedi Fenerbahçe. Alper ve Nani'nin adeta Fernandao'ya çarptırarak attığı goller dışında pozisyon üretemeyen Fenerbahçe ikinci yarıda rakibi küçümsemenin bedelini ağır ödedi.

Maçlar kazanılır kaybedilir. Ancak 70 milyon euro yatırım yapılan bu takımın böyle futbol oynaması futbola ihanettir.

Sayın Pereira, bugüne kadar verdiğiniz hiçbir sözü tutamadınız. Bu takımı ne sistem ne tempo kazandırdınız. Bazı futbolcuları küstürdünüz. Yaptığınız oyuncu değişiklikleri facia. Rakip analizleri de öyle. Bu taraftar rahat bir maç izleyemedi daha. Bu kadronun şu ana kadar en az 18-19 puan toplaması gerekirdi. Net bir şekilde görülüyor ki bu iş sizinle gitmeyecek. Artık bırakma vaktiniz gelmedi mi?

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek