SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süleyman Seba’ya büyük terbiyesizlik!

Ege Beşiktaşlı İş Adamları Derneği tarafından İzmir Bornova'ya dikilen Süleyman Seba heykeli, kendini bilmezlerin saldırısına uğradı. Heykelin el parmakları kırıldı, yüzü ise kırmızıya boyandı.

Güncellenme: 14:45, 05/10/2015
Süleyman Seba’ya büyük terbiyesizlik!

Türk futbolunun en büyük mirası, en efendi başkanı o… O, Süleyman Seba… Vefatıyla renk ayırımı yapmaksızın tüm camiaları yasa boğan, aynı zamanda tüm renkleri birleştiren Beşiktaş Onursal Başkanı… Geçtiğimiz yıl aramızdan ayrılan Seba’nın anısına mayıs ayında ege Beşiktaşlı İş Adamları Derneği tarafından İzmir Bornova Büyük Park’a bir heykel yaptırılmıştı. Heykelin açılışı da Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi ile dernek başkanı Abdülkadir Alkışer tarafından gerçekleştirilmişti.

Ancak heyelin yapılmasının ardından daha henüz 5 ay bile geçmeden, tarifi mümkün olmayan bir ayıba imza atıldı. Seba heykeli kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğradı. Heykelin sağ ve sol el parmakları kırılırken, yüzünün de kırmızıya boyanması büyük tepki topladı.

Yaşanan bu utanç verici olaylardan sonra Süleyman Seba’nın heykeli kaldırıldı. Belediye, heykeli tamir ettikten sonra yerine tekrardan koyacağını belirtti.

3d 2d 1d

 

Yayınlanma Tarihi:10:27,