SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bildiğiniz gibi!

5 Ekim 2015

Alper 12 maçın 8'inde 210 dakika oynamıştı. 9. maçına ise ilk kez ilk 11'de çıktı. Perreira da şunun farkındaydı galiba, sadece Nani ile takım ileri itilmez. Nitekim, Fernandao'nun ilk golündeki atak ve orta, Alper'in 3. denemesiydi. Nani'nin, Fernandao'ya çarptırarak attırdığı ikinci goldeki deneme sayısı 5'i geçmişti. Yani Şener ve Caner'in statik ortaları yerine Alper- Nani (ilk yarının yıldızıydı) ikilisinin bu tür servisleri Brezilyalı santrfor için biçilmiş kaftandı. Yoksa bazen 8, bazen 10 numara pozisyonunda oynayan (Perreira maçtan önce söyledi)Diego bu ikili görevi kaldıramadı(Ben kaldıranı da pek görmedim). Hoca kontenjanı Meireles zaten figurandı. Topal da geriyle uğraşıyordu. Bu yüzden üç silahşorlar (Nani- Alper-Fernandao) ön plana çıktı.

Diego-Meireles'in çıkışları kötü oyunları yüzünden değil, hocanın paniğindendi. Ama korkunun ecele faydası yoktu. Fener'in ikinci 45'te yüzde yüz değişimindeki ana neden yine fizik kondisyondu. 24 yaşındaki Alper bile soluyordu. Nani durmuş. Fernandao kaçırma yarışına girmiş, kanatlar açılmıştı. Penaltı ağırdı, ama ikinci goldeki Volkan ve defans hataları affedilir gibi değildi .Fenerbahçe tepki de veremiyordu. Belli ki, rotasyon da işe yaramıyordu. Kadronun tamamında nefes yoktu ki…

Kısacası Perreira yine bildiğini okudu. Van Persie-Fernandao ikilisiyle başlayacak yüreği gösteremedi. Garip oyun kurguları ve rotasyon saçmalıklarıyla ıslıklanmayı sonuna kadar hak etti.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek