SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Başkan istifa sinyali verdi

Başkan istifa sinyali verdi

DEPLASMANDA oynadığı Medicana Sivasspor maçında 2-2 berabere kalan Mersin İdmanyurdu'nun Başkanı Ali Kahramanlı, "Destek verilmezse görevi bırakacağım" dedi

Medicana Sivasspor karşısında ilk yarı iyi oynayamladıklarını, bunun sonucu olarak da kalelerinde 2 gol gördüklerini hatırlatan Başkan Ali Kahramanlı, şunları söyledi:

“İkinci yarıda sahada her yönüyle iyi, galibiyeti hak eden bir Mersin İdmanyurdu vardı. Oyuncularımızın tümünün hırsı ve galibiyet isteği çok güzeldi. Milli takım maçları nedeniyle verilen arayı en iyi şekilde değerlendireceğiz. Daha sonra sahamızda karşılaşacağımız Trabzonspor'u yenmeyi hedefliyşoruz.”

DESTEK İSTEDİ

Görev üstlendiği günden itibaren güçlü bir yapıya sahip kulüp olunması yönünde çabaları olduğunu da anlatan Başkan Kahramanlı, açıklamasına şöyle devam etti:

“Ben her şeyimi verirken, bu şehirin de bana vefa göstermesi gerektiğini düşünüyorum. Ve artık yalnız kalmak istemiyorum. Bize sadece Büyükşehir Belediyesi el uzatıyor. Yanımızda valimizi, ilçe belediyelerimizi, odalarımızı, sivil toplum örgütlerimizi, esnaflarımızı ve taraftarlarımızı görmek isteriz. Ali Kahramanlı olarak 9 genel kurul yaptım. Her defasında herkese davetiye gönderdim. Kimse, (Göreve talibiz. Veya ne istiyorsan vermeye hazırız) demedi. Yapıcı eleştirilere açık olduğumu her fırsatta söylüyorum. Ama oturdukları yerde ahkam kesenlerin bu takıma, yönetimine söz söylemeye hakları yok.”

“GENEL KURUL KARARI ALACAĞIM”

Görevi süresince sağlığının bozulduğunu da hatırlatan Başkan Ali Kahramanlı, sözlerinis şöyle tamamladı:

“Hasta olduğum halde takımı düşünüyorum. Varımı yoğum verdim. Şu anda futbolcuların tüm maç başı ödemelerini yaptım. Artık bize sahip çıkılmasını istiyorum. Trabzonspor maçından sonra genel kurul kararı alacağım. Duruma bakacağım destek verilmezse görevi bırakacağım.”