SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

LİGDEKİ son 3 maçında mağlup olan Trabzonspor’un öfkesi hakem öfkesi dinmedi, Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen, kulübün hakem hatalarıyla mağdur edildiğini, Disiplin Kurulu’nun saha olaylarını değerlendirirken bu noktayı gözardı etmemesi gerektiğini vurguladı.

Bordo mavili camia, sahasında Galatasaray’a kaybettiği 1-0’lık maçta Cüneyt Çakır’ın, cuma günü de yine Avni Aker’de 2-1 kaybedilen Torku Konyaspor maçında Süleyman Abay’ın hatalarına tepkisini bugün de sürdürdü.

“FEDERASYON VE MHK’NIN DUYARSIZLIĞI TALİHSİZLİK”

Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen, sezon başından beri Trabzonspor aleyhine yapılan hakem hataları ile kulübün mağduriyetinin ciddi boyutlara ulaştığını vurgulayarak şunları söyledi:

“Buna rağmen Futbol Federasyonu (TFF) ve Merkez Hakem Kurulu (MHK) yetkililerinin duyarsız davranışı Türk futbolu adına talihsizliktir. Elbette kulüpler aldıkları her kötü sonucu hakemlere yükleyerek sorumluluklarını bertaraf edemez. Ancak hakem hataları doğrudan sonuca etki ediyor ve bu süreklilik arz ediyor ise TFF ve MHK sorumluluktan kaçamaz. Bir maçın hakemi 7.4 puan alacak kadar maçı kötü yönetiyor ve üstelik tecrübeli bir hakem ise bu tür hakemlerin kastını ve maçı hangi psikolojik kafa ile yönettiğinin sorgulanması şarttır. Hakemin aldığı puan, bariz hataların göstergesi.”

Yayınlanma Tarihi:17:25,