SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Başakşehir’e TOKAT!

Başakşehir golü yediği zamana kadar üstün oynadı. Galatasaray yorgundu; bu çok bariz hissediliyordu. Ancak ne yazık ki bu maçta da futboldan çok hakem kararları öne çıktı. Hakem Serkan Tokat ve ekibi hatalı yorumlarıyla maçın sonucunu belirledi.

Bir tanesinde maç berabere devam ederken Selçuk inan'ın Mehmet Batdal'a havaya yükselirken yaptığı müdahele çok açık penaltı verilmesi gereken bir pozisyon. Oysa hakem Tokat, maç içinde buna benzer bir çok faul kararı vermişti. hadi diyelim Serkan Tokat bunu görmedi. Yahu senin çizgi hakemin, yardımcın ne iş yapar? O çizgi hakemleri oraya neden kondu?

aynı şeyler sarı-kırmızılıların bulmuş olduğu ilk gol için de geçerli. Orada da Podolski topu koluyla düzeltiyor ve önüne alıyor. Burada da hakemler uyudu.

Şimdi buradan TFF Başkanı Yıldırdım Demirören'le MHK Başkanı Kuddusi Müftüoğlu'na seslenmek istiyorum. Bu kadar kötü giden hakem performanslarıyla ilgili bundan böyle ne yapmayı düşünüyorsunuz? Onlara oyun kuralları ve teknik bilgileri verirken yanında biraz da yürekli olmalarını önerecek misiniz? Çünkü benim Türk hakemlerinde bu dönemde gördüğüm en önemli eksiklik cesaret. Hakemlerimiz genelde 3 büyüklerin aleyhine karar vermeye korkuyorlar.

Her şeye rağmen Galatasaray maçı kazanmayı bildi. Ama bu gidişat çok da iyi değil. Bugün hakem hatasıyla kazanırsın ama bundan sonra ne olacak? O yüzden Hamza hoca gereğini yapmalı ve tedbirini almalı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek