SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

7 dakikalık Galatasaray

Bu oyuna 3 puan Galatasaray için büyük nimet. Sarı kırmızılı ekip 70. dakikaya kadar sezonun en etkisiz futbolunu oynadı. İlk yarıda Podolski'nin altı pastan kaçırdığı pozisyon dışında doğru dürüst tek bir gol girişimi bile olmamıştı. Halbu ki biraz ileri çıkabilseler Başakşehir savunmasının hiç de öyle sağlam olmadığı golde anlaşıldı. Ev sahibi ekibin 2 stoperi hemen yanlarında duran Podolski'yi farketmeyince,o da golü yapmakta zorlanmadı. Ardından zaten oyun koptu, 2. golün gelmesi sürpriz olmadı. 7 dakika içinde gelişen 2 atak galibiyet için yeterli oldu.

Aslında maç öncesi Galatasaray'da taraftarları mutlu edecek gelişmeler yaşanmıştı. Hamza Hamzaoğlu ile yönetim arasındaki kriz geçici olarak rafa kaldırıldı. Sneijder'in sözleşmesi uzatıldı. Performanslarıyla tepki çeken umut ve Semih yedeğe çekilirken, Sinan Gümüş ve Chedjou’nun ilk 11’de şans bulmuştu.

Hamza Hamzaoğlu herkesin üzerinde hem fikir olduğu değişiklikleri yapmasına karşın beklenen verim alınmadıysa, sorun sadece diziliş veya 1-2 oyuncunun oynamaması ile ilgili değil. Sezon başından bu yana belirli futbolcuların bireysel performansı çok düşük. Selçuk ve Bilal'in hücuma hiç katkısı yok mesela.Oyunun büyük kısmını yana pas yaparak geçirdiler.

Büyük krediye sahip Sneijder'in kötü oynaması normal karşılanabilir ama yedek kaldığı dönemlerde şikayet eden Yasin daha fazlasını vermeliydi. Aynı şekilde Sinan Gümüş'ten de eline geçirdiği fırsatı daha iyi kullanması beklenirdi. Bir tek Muslera Galatasaraylı taraftarların özlediği haline döndü de takımını olası bir kötü sonuçtan korudu.

Yazarın Diğer Yazıları