SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, Kayserispor’da devam etmekle ilgili değerlendirme yapacağım. Çünkü biliyorsunuz bu işlerin vebali hocaya, bundan dolayı hiçbir zaman sorumluluktan kaçan birisi olmadım. Kazandı mı oyuncular, kaybetti mi sorumluluk bende dedi.

Kafkas, Spor Toto Süper Lig’in 7. haftasında deplasmanda Gençlerbirliği’ne 2-0 mağlup oldukları karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Oyunun ilk devresinde oldukça iyi oynayan bir Kayserispor var, çok da duran top kazandık diyen Kafkas, Üretme konusunda çok sıkıntılarımız var. Bunun için hafta içi çok çalışma yaptık fakat yine ürettik. İkinci devre maalesef yediğimiz golden sonra sıkıntılar baş gösterdi. Oyunu forse etmeye çalıştık, ikinci golü de yedikten sonra bayağı risk aldık. Aldığımız riskle beraber özellikle Biseswar’la iki net pozisyonumuz var. Bunları gole de çeviremedik. Gençlerbirliği’ni takımını kutluyorum, başarıları diliyorum ifadelerini kullandı. Kafkas, Süreç, çok olumlu gitmiyor bizim adımızda, önümüzdeki günlerde de bir değerlendirme yapacağız diye konuştu.

HAKEMLERLE İLGİLİ BİR ŞEY İFADE ETMEK İSTEMİYORUM

Açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Kafkas, Gençlerbirliği’nin 49. dakikada attığı ilk golde yan hakemin ofsayt bayrağını kaldırmasına rağmen, orta hakemin gol kararına ilişkin soruya, Bir anlamı yok ki, bir şey ifade etmenin bir durumu yok. Hakemlerle ilgili çok şey söylemek istemiyorum. Merkez Hakem Kurulu, kamuoyu, sizler onun değerlendirmesini yaparsınız yanıtını verdi.

KAZANDI MI OYUNCULAR, KAYBETTİ Mİ SORUMLULUK BENDE

Ligin 7. haftasında 16. sırada bulunan Kayserispor’da durumun iyiye gitmediğini belirten Kafkas, istifa edeceğinin sinyallerini verdi. Kafkas, Bakacağız tabi, Kayserispor’da devam etmekle ilgili değerlendirme yapacağız. Çünkü biliyorsunuz bu işlerin vebali hocaya, bundan dolayı hiçbir zaman sorumluluktan kaçan birisi olmadım. Kazandı mı oyuncular, kaybetti mi sorumluluk bende ifadelerini kullandı.