SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Futbol Federasyonu, Fenerbahçe’nin resmi siteden yaptığı bomba açıklamaya cevap verdi. Sarı-lacivertliler, milli futbolculara galibiyet primi olarak 200’er bin euro verildiği ve bu paraların disiplin cezalarından gelen paralarla ödendiğini iddia edildi.

TFF ise Fenerbahçe’nin iddiasını gerçek olmadığını, elemelerde toplam primin 10 milyon TL olarak belirlendiğini açıkladı.

İŞTE FENERBAHÇE’NİN O İDDİASI! / HABER

İşte Türkiye Futbol Federasyonu’nun resmi siteden yaptığı açıklama;

“Bugün basın yayın organlarında yer alan haberlerde A Milli Takım futbolcularımızın maç başı 200.000 Euro prim aldıkları iddia edilmiştir. Bu gerçek dışı iddia karşısında A Milli Takımımızın prim sistemini kamuoyu ile paylaşmak isteriz.

A Milli Takımımızın UEFA EURO 2016 elemeleri primleri toplam 10 milyon TL olarak bütçelenmiş, bu bütçe Faaliyet Raporu’nda yayınlanmış ve TFF Genel Kurulu tarafından kabul edilmiştir. Bu toplam primin yüzde otuzluk bölümü maç başı olarak TFF Yönetim Kurulu kararıyla dağıtılmaktadır. Kalan yüzde yetmişlik bölüm ise UEFA EURO 2016’ya katılım halinde A Milli Takımımıza dağıtılacaktır. Türkiye Futbol Federasyonu’nun seçilen Denetleme Kurulu ve bağımsız denetim şirketi tarafından denetlendiğini hatırlatır, yarın Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde kampa girecek A Milli Takımımıza Çek Cumhuriyeti ve İzlanda karşılaşmalarında başarılar dileriz.”