SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe TFF’ye savaş açtı

Fenerbahçe Kulübü, Başkan Aziz Yıldırım ve Asbaşkan Şekip Mosturoğu'nun PFDK'ya sevk edilmesi sonrasında sert bir açıklama yayınladı.

Güncellenme: 16:23, 03/10/2015
Fenerbahçe TFF’ye savaş açtı

Fenerbahçe Kulübü, Başkan Aziz Yıldırım ve Asbaşkan Şekip Mosturoğlu’nun PFDK’ye savunma vermeyeceklerini duyurdu. Fenerbahçe ayrıca bir iddiada da bulunarak TFF’nin A Milli Takım futbolcularına maç başına tam 200’er bin Euro galibiyet primi vadettiğini bu paralara kaynak içinde disiplin cezaları verdiklerini öne sürerek, “Bu paranın hesabını sizden soracağız” açıklamasında bulundu.

Fenerbahçe Kulübü’nün resmi internet sitesinden yapılan sert açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye Futbol Federasyonu'ndan 2 Ekim 2015 tarihinde, saat 18.30'da alınan faks ile Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım ve yöneticimiz Sayın Şekip Mosturoğlu'nun PFDK'ya sevk edildikleri kulübümüze bildirilerek, kendilerinden 48 saat içinde savunmalarını yazılı olarak PFDK'ya vermeleri istenmiştir. TFF'nin geçtiğimiz iki haftalık süreçte yaşananları yeterince anlayıp kavrayamadığı görülmektedir. TFF'ye, TFF yargı kurullarının, kulüpten kulübe, kişiden kişiye değişen kararlar aldığı, bu tip kararların TFF bağlıları olan hakemler tarafından özel olarak “manalandırıldığını”, bunun sonucunda da müsabaka sonucuna tesir eden hakem hatalarına tesadüf edildiğini önce yazılı, sonra basın toplantısı yapmak suretiyle bildirmiştik.

FENERBAHÇE’DEN ŞOK İDDİA!

“TFF Yönetimi'ne bildiririz ki TFF'nin yegane faaliyeti Avrupa Futbol Şampiyonası Finalleri'ne katılmayı her ne pahasına olursa olsun sağlamak için her bir futbolcu için maç başına 200 bin Euro prim vermek ve bu paraya kaynak yaratmak için disiplin para cezalarından medet ummak değildir. TFF'nin her türlü uygulaması TFF Genel Kurulu'nun denetim ve gözetiminde olup, TFF Genel Kurulu'nu oluşturan kulüplerin TFF'den hesap sorma hak ve yetkisi vardır. TFF Genel Kurulu'nu oluşturan üyeleri bulunan kulübümüz de bu günden itibaren her vesile ile TFF'den uygulamaları ile alakalı olarak hesap sorma hak ve yetkisini kullanacaktır.”

FENERBAHÇE SAVUNMA YAPMAYACAK

“TFF yargı kurullarının; bugüne kadar mensuplarımıza karşı savunma haklarının kullanılmasını değersiz gördüğü gerçeği ile gerek Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım gerekse yönetcimiz Sayın Şekip Mosturoğlu PFDK'ya böyle saçma bir sevk gerekçesiyle herhangi bir savunma yapmayacaktır. Bu vesile ile TFF Başkanı Sayın Yıldırım Demirören'e geçtiğimiz hafta içinde PFDK'da meydana gelen görev değişikliğini ve bunun gerekçesini açıklamasını hala kendisinden beklediğimizi bir kez daha bildirmekte yarar görüyoruz.”