SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin Brezilyalı yıldızı Diego Ribas, UEFA Avrupa Ligi'ndeki iddiasının devam ettiğini söylerken, son dönemde hakkında çıkan haberlere de açıklık getirdi. UEFA Avrupa Ligi'nde Celtic’le 2 – 2 berabere kaldıkları maçı değerlendiren Diego Ribas, şu açıklamalarda bulundu:

“Aslında güzel bir karşılaşma oldu. 2-0 geriye düştük ama 2 – 0'dan sonra geri dönmeyi bildik ve sahadan 2 – 2'lik eşitlikle ayrıldık. Bu anlamda değerlendirdiğimizde bizim için iyi bir sonuç oldu. İyi bir geri dönüş yaptığımızı düşünüyorum. Grubumuzdaki diğer karşılaşma da berabere bitti. Bu anlamda Celtic karşısında altığımız bu beraberlik büyük önem teşkil ediyor. Bu grupta hala iddiamız sürüyor. Bu gruptan çıkacağımızı düşünüyoruz.”

“HOCAMIZIN HER KARARINA SAYGI DUYUYORUM”

Teknik direktör Vitor Pereira'nın verdiği her karara sonuna kadar saygı duyduğunu da dile getiren yıldız futbolcu, “Her zaman 90 dakika oynamak için, bu takıma elimden geleni verebilmek için çalışıyorum. Bunun için kendimi hazırlıyorum. Her maça ilk on bir oynayacakmış gibi hazırlanıyorum. Sonuçta karar hocamızın ve onun aldığı her karara sonuna kadar saygı duyuyorum. Gerek yedek kulübesinde olduğumda gerekse de ilk on birde başladığımda hocamızın kararına saygı duyuyorum. Hocamız ile aramda harika bir iletişim var. Hiçbir şekilde bir sorun yaşamadık. Haberlerde yazıldığı gibi bir konuşma da olmadı.” ifadelerini kullandı.