SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cenk Ergün: “Çok önemli bir galibiyet oldu”

Galatasaray Kulübü Futbol Direktörü Cenk Ergün, Medipol Başakşehir karşısında çok önemli bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Güncellenme: 22:45, 03/10/2015
Cenk Ergün: “Çok önemli bir galibiyet oldu”

Medipol Başakşehir’i 2-0’la geçen Galatasaray’da Futbol Direktörü Cenk Ergün, yaptığı açıklamada, “Şampiyonlar Ligi'nde maçlarından sonra zaten bütün lig maçları zor oluyor. Çok uzak bir deplasman. İstemediğimiz bir sonuçla biten bir karşılaşma. Perşembe sabahı buraya döndük ve Cumartesi günü maalesef milli maç olduğu için bugün oynamak zorunda kaldık. Medipol Başakşehir deplasmanın da çok zor bir maç. Sonuç çok önemli. Milli takım arasına nefesle giriyoruz. Sıralamada da birinci sıradayız ve umarım bu sezon sonuna kadar böyle gider. Kırılma maçı diye görmemek lazım. Henüz ligin başı ama bir tepki oluşmuştu. Biz bunları her maçımızı kazanarak bu tepkileri bastırmak gerektiğini biliyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çok önemli bir galibiyet oldu.” şeklinde konuştu.

Taraftarların tepkisiyle ilgili de konuşan Cenk Ergün, “Geçen seneyi şampiyon kapattık. Şampiyonlar Ligi'nde de iddiamız devam ediyor. Galatasaray taraftarı her maçı kazanmak isteyecektir. Şimdiye kadar da her maçı taraftarımızın istediği şekilde kazanmadığımız için tepki vermeleri normal. Sezonun başı ve değişim var. Yeni oyuncularımız takıma adapte oluyor ve geçiş dönemi yaşanıyor. Ben umut ediyorum ki çalışmalarımızı aynı ciddiyetle devam ettirirsek, bu geçiş dönemini de en az puan kaybı ile atlatıp, yine şampiyonluğun en güçlü adayı olduğumuzu göstereceğiz.” ifadelerini kullandı.Galatasaray Kulübü Futbol Direktörü Cenk Ergün, Medipol Başakşehir karşısında çok önemli bir galibiyet aldıklarını söyledi.