SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mersin İdmanyurdu ile 2-2 berbare kalan Medicana Sivasspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, “ Bu maç benim için tam bir komedi. Teknik direktörlük hayatımda böyle bir maç görmedim” dedi.

Medicana Sivasspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, maç sonrası yaptığı açıklamada, Çok kolay kazanabilecekleri müsabakayı beraberlikle bitirdiklerini belirterek, şöyle devam etti:

“Çok iyi başladık ve 2-0'ı yakaladık. İlk yarı 3'ü, 4'ü, 5'i bulmamız içten bile değildi. Tamamen bizim üstünlüğümüz ile geçen bir ilk yarı. Böyle bir ilk yarının ardından ancak böyle bir ikinci yarı olursa herhalde bu müsabaka bu şekilde biterdi. Maalesef bu da bizim başımıza geldi. Çok tecrübeli oyuncularımız çok gereksiz hatalar yapıyorlar oyun içerisinde,çok basit hatalar yapıyoruz. Çok kolay kazanabileceğimiz bir müsabakayı beraberlikle bitiriyoruz. Söylenecek fazla bir şey yok üzgünüz tabi ama yaptığımız hatalardan ders çıkarmamız lazım diye düşünüyorum.”

“SARI KARTLAR HEP BİZE GÖSTERİLİYOR”

Hakemlerle ilgili de değerlendirmede bulunan Teknik direktör Sergen Yalçın, şunları kaydetti: “Bunu bahane olarak söylemiyorum ama maalesef bizim maçlarımızı yöneten son 5-6 maçtır hakem arkadaşlar inanılmaz hatalar yapıyor. Bunu kırmızı kart için söylemiyorum doğruydu karar belki ama onun yanında sürekli bizim oyuncularımıza sarı kart veriyorlar. Benim santraforum Konya maçında iki sarı karttan oyundan atıldı. Bakın bakalım bir santrafor iki sarı karttan en son ne zaman oyundan atılmış. Böyle şeyler bizim başımıza geliyor. Rize ile oynarken 8 kişi kalması gerekiyor Rizespor'un bir tane kart gösterdi, 11'e 10 oynuyoruz bir tane kontra atak yapamıyoruz. Ataklarımız kesiliyor ama hakemler bir türlü kartları çıkartmıyor. Bizim oyunculara gelince sarı kartlar leblebi gibi çıkıyor. Konya'da 10 kişi kaldık, burada 10 kişi kaldık. Kazanmamız gereken maçı çok basit hatalardan kazanamıyoruz, üzgünüz tabi. Artık Kasımpaşa maçına bakacağız. Kazanıp arayı bizde mutlu bir şekilde geçirmek isterdik ama maalesef işler istediğimiz gibi gitmiyor”

“SAÇMA SAPAN GOLLER YİYORUZ”

Oynadığımız müsabakaların tamamında 2-3 oyuncudan verim alamadıkları için eksik mücadele ettiklerini savunan Yalçın, “7 karşılaşmada hep oynadığımız 11'den maçta iki, üç tane oyuncudan minimum verim alabiliyoruz. Doksan dakika sahada iki, üç oyuncumuz hiç ortada yok. Oyuncuları suçlama açısından söylemiyorum ama maçı hep 7,8,9 kişi ile içerisinde mücadele ediyoruz, iki üç oyuncu beklentinin çok altında performans sergiliyor. Biz normalde en azından yüzde 50 performans bekliyoruz ama 3 tane oyuncumuz yüzde 50'inin altına düşünce takım doğal olarak sahada sıkıntı yaşıyor. Ben oyuncuların fizik olarak bir sıkıntısı olduğunu düşünmüyorum. Bugün nereden baksanız 40 dakika 10 kişi oynadık. 10 kişi mücadele etmek, karşı kaleye gitmek, maç kazanmak kolay değil. Maalesef üzerimizde bir şanssızlık var. Düdüklerde buna eklenince maalesef bir türlü istediğimiz galibiyeti alamıyoruz. 7 maçın beşini çok net kazanmamız lazımdı. Penaltı zaten tam komedi. Saçma sapan goller yiyoruz” ifadesini kullandı.

“2-2 BİTİYORSA CİDDİ SIKNITILAR VAR DEMEKTİR”

Maçı komedi olarak niteleyen genç teknik adam, “Oyuncuların üzerinde kazanamamanın getirdiği bir streste var.ilk yarı çok iyi oynadık. 2. yarı ancak böyle oynarsak bu maç berabere biterdi o da bizim başımıza geldi. Böyle bir takım ilk yarı 2-0 önde bitirerek, 2. yarı böyle hatalar yapıyorsa çok ciddi sıkıntı var demektir.Bu maçı ilk yarısına bakan 2. yarı 2-2 bitti desen kimse inanır mı yani. Bu maç benim için tam bir komedi. Teknik direktörlük hayatımda böyle bir maç görmedim.2. yarı 2-2 bitti deseler herhalde gülerler” açıklamasını yaptı.

Yayınlanma Tarihi:00:21,