SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Darüşşafaka Ayhan Şahenk Arena’da yapılan “Turkish Airlines Medya Günü”nde basın mensuplarına konuşan Mahmuti, ”Birçok oyuncu bu ligde tecrübeli ve mücadele etmiş oyuncu. Yalnız oyuncular veya ben birey olarak bir şey ifade etmiyoruz. Önemli olan bu bireylerden bir sinerji yakalamak, takım ruhu yakalamak” dedi. Mahmuti, takımdaki uzun sorununu da zaman içerisinde daha net bir hale getireceklerini söyledi.

Darüşşafaka Doğuş’un başantrenörü Oktay Mahmuti, yeni sezon hazırlıklarına 20 Ağustos’ta başladıklarını ve o dönemde şu anki takımdan 6 eksik oyuncuları bulunduğunu belirtti. Mahmuti; Emir, Dudley ve Slaughter’in takıma katılması ve devamında 3 tane milli takım oyuncu Oğuz, Semih ve Markoishvili’nin de gelmesinden sonra takım halinde çalışabildiklerini söyledi. Hücum bölümündeki çalışmaları tamamlamaya çalıştıklarını da ifade eden Mahmuti; “Bir çok oyuncu bu ligde tecrübeli ve mücadele etmiş oyuncu, yalnız oyuncular veya ben birey olarak bir şey iade etmiyoruz. Önemli olan bu bireylerden bir sinerji yakalamak. Bütün de gayretimiz o yönde olacak” dedi.

”Geçen sene hiçbir maçın kolay olduğunu söyleyemem”

Geçen sezon Karşıyaka’nın şampiyon olması ve ligdeki şampiyon aday sayısının artması ile ilgili de konuşan Mahmuti, ”Geçen sene lige başlarken 10’uncu sırada ve Play-Off’a girmek gibi bir beklentimiz vardı , devamında ligi 3’üncü sırada bitirdik. Geçen sene hiçbir maçın kolay olduğunu söyleyemem. Hiçbir maç kolay olmadı zaten. Bu sene bence daha da zor ve belirsiz olacaktır. Basketbolu keyifli yapan da bu. Keyifli maçlar oynanacaktır bundan eminim” şeklinde konuştu.

”Zadar turnuvası çok verimli oldu”

Zadar’da oynanan turnuvada 4’üncü olmalarının hiçbir zaman ön planda olmadığını dile getiren Mahmuti, ”Bence çok verimli bir turnuva oldu. Çok kaliteli rakiplere karşı iyi maç oynadık. Euroleague rakiplerine karşı iyi maç oynadık. Her maç kendisi içinde ders çıkardığımız maçlar oldu. Analiz etmek için çok iyi turnuva oldu. Ben o açıdan baktığım zaman verimli bir turnuva geçirdik. Fenerbahçe maçı devamında Kızılyıldız maçı ondan sonra Olimpiyakos maçı hepsinden farklı şeyler çıkarmaya çalıştık. O yüzden verimli bir turnuva oldu” ifadelerini kullandı.

”Uzun sorununu daha net bir hale getirmeye çalışacağız”

Kadrodaki uzun rotasyonunu zaman içerisinde halledeceklerini ifade eden coach şöyle konuştu: ”Tabii sayıda bir fazla var. 8 uzunumuz var şu anda. Uzun sayısı biraz fazla doğru. Zaman içerisinde onu da daha net bir hale getirmeye çalışacağız. Nasıl yapacağımıza da birlikte karar vereceğiz.”

Yayınlanma Tarihi:17:23,