SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hücum şart

Bizde yaygın bir inanış vardır. Avrupa maçlarında takımlarımız temkinli oynamalı, orta sahayı kalabalık tutmalı diye inanırız. Kuşkusuz bu öngörünün geçerli olduğu maçlar da vardır. Ancak kadro ne ölçüde buna uyumlu, işte kritik olan bu.

Bir kez daha net şekilde gözüktü ki, Beşiktaş'ın mevcut oyuncu grubu temkinli oynamayı, savunma yapmayı beceremiyor. Veli ve Tolgay'ın yokluğunda zaten daha fazlasını beklemek iyimserlik olur. Siyah beyazlıların kalitesi ancak hücum ettiğinde ortaya çıkıyor.

Aslında buna da gerek yoktu. Sporting Lizbon'un çalıştırıcısı Jorge Jesus zaten hafta içinde Beşiktaş karşısında rotasyona gidebileceklerini belirtmişti. Nitekim dediğini yaptı. Hafta sonu lig maçındaki 11'ine kıyasla Olimpiyat Stadı'nda 6 değişiklikle sahaya sürdü takımını. Boavista karşısında oynamayıp istanbul'da forma giyen 6 oyuncu yeşil beyazlıların ligdeki 9 golünün 5'ini atmıştı.

Yarısı yedek bir takıma karşı Beşiktaş ideal kadrosuyla olduğu halde kontrollü oynamak isteyince oyuncular rollerini şaşırdı. Rahat bir şekilde oyuna hakim olan Sporting golü buldu. eski Trabzonsporlu Teofilo'nun beceriksizliği olmasa skor farklı yerlere gidebilirdi. Beşiktaş'a beklenen hareketi 2. yarıdaki Necip – Oğuzhan değişikliği getirdi. Bazı oyuncuların düşük performansına rağmen oyundaki üstünlüğü ele alan temsilcimiz en azından beraberliği kurtarmış oldu. eğer bundan ders çıkarılabilirse burada alınan 1 puan ilerisi için kazanç sayılabilir.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek