SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Hamzaoğlu’nun koltuğu sallanıyor

Hamzaoğlu’nun koltuğu sallanıyor

Galatasaray yönetim kurulu Hamza Hamzaoğlu ile masaya oturacak, kötü gidişin nedenleri sorulacak.

Galatasaray'da ligdeki kötü futboldan sonra Şampiyonlar Ligi'ndeki Astana beraberliği bardağı taşıran son damla oldu. Geçen sezonu 3 kupayla kapatan ve büyük bir destekle görevde kalan teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'nun kredisini hızla tükettiği, koltuğunun da sallanmaya başladığı belirtildi. Yönetim bugün toplanacak, gerek görülürse Hamzaoğlu da çağrılacak.

HADİ ANLAT BAKALIM

Hamzaoğlu'na kötü gidişin nedenlerini soracak olan yönetimin kapsamlı bir rapor istediği öğrenildi. Yönetimin Astana maçından sonra bazı oyuncuları isim vermeden eleştiren Hamzaoğlu'na bu futbolcuların kim olduğunu da soracağı bildirildi. Sarı-kırmızılı yönetimdeki bir grubun başarısızlığın faturasını Hamzaoğlu'na çıkardığı ve yolların ayrılmasının bile toplantıda görüşüleceği ileri sürüldü.

İLK ADAY GERETS

Galatasaray’da teknik direktör Hamza Hamzaoğlu ile yolların ayrılması halinde yerine getirilmesi düşünülen ilk ismin Erik Gerets olduğu belirtildi. Belçikalı teknik adam 2005-2007 yılları arasında da sarı-kırmızılı takımda görev yapmış ve Süper Lig şampiyonluğu yaşamıştı. Yönetimde yerli isimlerin de gündeme geldiği ve tecrübesiyle geçiş döneminde Mustafa Denizli'nin yararlı olabileceği görüşünün ortaya atıldığı ifade edildi.