SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ligde son 2 maçta kaybedilen 6 puan sonrasında Trabzonspor'da olağanüstü hal ilan edildi. Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Trabzon'a geldi, teknik heyetle bir toplantı gerçekleştirdi.

Kötü gidişin nedenleri masaya yatırılırken önemli kararlar da alındı. Öncelikle futbolcuların dikkatleri çekildi. Galatasaray maçında takımın iyi futbol oynadığı ancak Osmanlıspor karşısındaki performansın yeterli olmadığı belirtilirken, “Herkes ayağını denk alsın. Bu kadro şampiyonluk için kuruldu. Aksi bir hedefi kimse alkına getirmesin” ifadesi kullanıldı.

PERFORMANSI DÜŞENLERE UYARI

Trabzonspor’da performansı düşen oyuncular ise uyarılıyor. Başta kaleci Onur Kıvrak olmak üzere Mbia, Erkan Zengin, Mehmet Ekici, Dame Ndoye gibi isimlere performanslarının artması konusunda uyarılarda bulunuldu. Kötü sonuçların devam etmesi halinde futbolculara ağır cezalar verilmesi de gündeme geldi. Ödemeler konusunda oyunculara garanti verilirken, “Biz, sizlere en iyi ortamı sağlamak için gecemizi gündüzümüze katıyoruz ama sahada da sizlerden terinizin son damlasına kadar sahada mücadele etmenizi bekliyoruz” mesajı verildi.

KIRILMA MAÇI OLACAK

Trabzonspor Yönetimi, Torku Konyaspor ile hafta sonu oynanacak karşılaşmayı kırılma maçı olarak görüyor. Torku Konyaspor karşılaşmasının kazanılması halinde takımın ivme kazanacağına inanan yöneticiler, “Milli maç arasına moralli girersek o dönemde gerekli çalışmalar yapılır” düşüncesinde. Torku Konyaspor randevusunda puan kaybı halinde ise bazı taşların yerinden oynaması söz konusu.

Bu arada taraftarlara da çağrı yapılacak ve hafta sonunda Avni Aker Stadı'nın doldurulması, teknik heyet vce futbolculara sahip çıkılması ve takıma destek verilmesi istenecek.