SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rizespor ünvanını korumak istiyor!

Spor Toto Süper Lig takımlarından Çaykur Rizespor'un teknik direktörü Hikmet Karaman, Bursaspor maçından önce açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 16:00, 01/10/2015
Rizespor ünvanını korumak istiyor!

Spor Toto Süper Lig’in yenilmeyen tek takımı unvanını elinde bulunduran Çaykur Rizespor, sahasında konuk edeceği Bursaspor karşısında unvanını sürdürmeyi hedefliyor.

Bursaspor maçında tek düşüncelerinin galibiyet olduğunu ifade eden Çaykur Rizespor teknik direktörü Hikmet Karaman, ligin namağlup tek takımı unvanını sürdürmek istediklerini söyledi.

Karaman, “Bursaspor sezona iyi bir başlangıç yapamadı. Ancak geçen yılın flaş takımıydı. Tek düşüncemiz galibiyet olacak. Rakibimizin kadrosunda çok önemli oyuncular var ve takım oyununu iyi oynuyorlar. Kazandıkları Eskişehirspor maçında bunu bir kez daha gördük. Sabırla mücadele ederek rakibimiz karşısında kazanmak istiyoruz” dedi.

“HER MAÇTAN DERS ÇIKARMALIYIZ”

Her maçtan ders çıkarmaları gerektiğine işaret eden Karaman, “Analizlerle birlikte bu dersleri de çıkarıp arkadaşlarımızla paylaşıyoruz. Nerede hata yaptığımızı, neleri daha iyi yapmamız gerektiğini konuşarak göstermeye çalışıyoruz. Kasımpaşa maçının ilk yarısında telaşlı oynadık. Telaşla oynadığın zaman sağlıklı düşünemediğin için istediğiniz neticeyi elde edemiyorsunuz. Ancak maçın ikinci yarısında eksik oynamamıza rağmen iyi mücadele ettik. Öylesine maçlar vardır ki hem coşkulu oynamalısınız hem de zeka ve aklınızı birleştirmelisiniz. Burada da tecrübe ortaya çıkıyor. Tecrübemizi saha içinde lehimize kullanmalıyız. Elbette kötü oynayabiliriz. Pas hatası yapabiliriz. Bu futbolun doğasında var. Ama bazı maçlar vardır ki. Bunlar oyuncuların sahneye çıkması gereken maçlardır. Telaşsız sakin olmalıyız” diye konuştu.

DİSİPLİNLİ OYNAYACAĞIZ

Ligin ilk 6 haftasının her takım açısından çok enteresan geçtiğini ifade eden Hikmet Karaman, “Üst üste 2 maç kazanan yukarılara çıkıyor. Kaybeden ise altta kalıyor. Bu açıdan bakıldığında Bursaspor ile çok zor bir maç oynayacağız. Kazanmak için ne gerekiyorsa yapacağız. Elimizden geldiği kadar disiplinli oynayıp sonuna kadar kazanmaya çalışacağız. Moral olarak iyi durumdayız ama unutulmamalıdır ki kolay bir süreçten geçmedik. Kulübümüz için iyi işler yapıyoruz. Artık taraftarımızda tribünleri doldurup takımlarına destek vermek zorunda” diyerek sözlerini noktaladı.