SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gaziantepspor Kulüp başkanı İbrahim Kızıl, hakem Deniz Çoban’ın hata ettiği gerekçesiyle istifa etmesini değerlendirirken, “Hatasız kul, olmaz hakemler de hata yapabilir” dedi.

Başkan Kızıl, takımının 20 Eylül 2010 tarihinde oynadığı olaylı Bursaspor maçını yöneten hakem Deniz Çoban’ın istifa etmesini değerlendirirken hakemlerin de hata yapabileceğini söyledi. Bursaspor maçında çıkan olayların ardından kalp krizi geçirerek hastaneye götürülen İbrahim Kızıl, bunların geride kaldığını belirterek, şunları dedi:

“Bu konuda bir şey konuşmaya gerek yok. Hakemin kararı hayırlı olsun. Yeni hayatında çocuklarıyla daha güzel günler geçirmesini diliyorum. Dileriz ki Deniz Çoban gibi insanlar, kolay kolay bir yere gelmiyor ve yetişmiyor. Hiç kimse bilerek kötü bir şey yapmak istemez. Dileriz ki hataların minime edilmesi. Böyle bariz hatalar olmasın. Ülkenin vizyonunu, Türkiye’nin futbolda şuanda geldiği noktayı biliyorsunuz. İnşallah bariz, abartılı olacak şekilde hatalar olmasın. Hatasız bir kul olmaz. Hakemler de hata yapabilir. Allah hariç herkes hata yapabilir.”

Hafta sonu kendi sahalarında oynayacakları Osmanlıspor maçından galip gelmek istediklerini belirten Kızıl, şöyle devam etti:

“Maçı almak istiyoruz. Kendi sahamızda, seyircilerimizin önünde karşılaşmadan galip gelmek istiyoruz. Bizim takım da hakikaten güzel bir takım, Osmanlı’da güzel bir takım. Ligde üst sıralara oynayan, güzel maçlar çıkartan bir takım biz de Gaziantepspor’uz. Bizim de geçmişimiz var. Ligde düşmeyen takımlardan birisiyiz. Takımımızı destekleyelim sonuç ne olur, taktir Allah’ın.”