SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
“Galatasaray kazansaydı ‘yazık’ olurdu”

“Galatasaray kazansaydı ‘yazık’ olurdu”

Eski hakem ve yorumcu Erman Toroğlu, Astana - Galatasaray maçı hakkında bomba bir yorum yaptı. Toroğlu; Bu Astana'dan Galatasaray 2-2 beraberlik ile çıkmışsa gitsin Eyüp Sultan'da kurban kessin! Hatta "Dana kessin"...

İşte Erman Toroğlu’nun köşe yazısındaki dikkat çeken bölüm:

Bu maçın yorumunu yaparken yazanlar genelde “ana fikri” sona bırakırlar. Uzatırlar da uzatırlar… En sonunda da hakeme iki tane “çakarlar” veya hakeme, “süperdi” diye yazarlar, yorum biter! Ben sevgili okuyucuları fazla yormayacağım. Bu Astana’dan Galatasaray 2-2 beraberlik ile çıkmışsa gitsin Eyüp Sultan’da kurban kessin! Hatta “Dana kessin” diyeceğim ama başkan ağlıyor, “Param yok” diye! Yöneticiler desen tanıyan ve bilen yok! Başkan bir taraftan ağlıyor televizyonda, teknik direktör öbür taraftan ağlıyor. Normal! Dün hakem “çoban” da ağladı, çıktı! Hem de sümkür sümkür! O kadar çok ağladı ki, peçete filan yetmedi. Düşünün kulüp başkanı ağlıyor, teknik direktör, ağlıyor. Futbolcular, ağlıyor. Ve hâlâ çıkıp diyoruz ki “Biz çok iyiyiz, parçalarız. Dörde böleriz. Üçe katlarız…”

Koşmadı, mücadele etmediler Bakın beyler kötü oynarsınız, kabulüm. Kendi kalene gol atarsın, kabulüm. Bir metreden golü yersin, ona da kabulüm. Ama sizin koşmanızı ve mücadele etmenizi hiçbir şey etkileyemez ve engelleyemez! Dün Kazak futbolcular bütün mücadeleleri Galatasaraylılar’dan daha iyi yaptılar. Oyunu Galatasaraylılar’dan daha iyi okudular. Yani kısaca maçın hakimi onlardı. Dün maçı Galatasaray kazansaydı futbol adına “yazık” olurdu. Tek tek futbolcuları yazmaya kalksam sayfalar tutar. Ama şu bir gerçek ki Galatasaray’da oynayan çok “üst düzey” iki, üç tane oyuncu var. Onların harici biraz fazla alt düzeyde!