SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Eskişehirspor maçı sonrasında yaşananlarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. İstifa etmeyi hiç düşünmediğini söyleyen Ertuğrul Sağlam, “Bu takıma, yönetime, taraftarımıza ve camiamıza inanıyorum. Bu takım başarılı olup üst sıralarda yer alacağına inanıyorum. Sezon başında yaşanan tüm olumsuzluklara karşın bırakıp gitmeyi hiç düşünmedim” dedi.

Eskişehirspor maçı sonrasında yaptığı açıklamalarda kendisini ifade edemediğini söyleyen Sağlam “Bugün burada yaşadığımız olaylarla ilgili açıklama yapmamız gerekiyor. Daha sonra genel anlamda açıklığa kavuşturmamız gereken olaylarla yüzleştik. Takımla içinde bulunduğumuz durumla ilgili. Maç sonrası içinde bulunduğumuz durum nedeniyle çok önemli noktayı atladım” dedi.

ERTUĞRUL SAĞLAM TAKIMI SAVUNDU

Eskişehirspor karşılaşmasına çıkarken 5 maçta alınan 1 galibiyet ve 3 puan nedeni ile baskı altında olduklarını vurgulayan Sağlam, şunları söyledi:

“Taraftarlarımızın büyük beklentisi vardı. Maçın içerisinde yaşananlar bizi derinden etkiledi. Kendimi buraya ait hissettiğim bir yerde böyle tepkiyle henüz beşinci maçta karşılaşmak bizi hayal kırıklığına uğrattı. Taraftarların beklentilerini biliyorum. İçinde bulundukları durumu da anlıyorum. 5 maçta 1 galibiyet alan takımdan hiçbir taraftar, kimse memnun olmaz. Bizde bu durumu değiştirmek için büyük çaba harcıyoruz yönetimle birlikte. Oyun iç açıcı olmayabilir. Söyleceklerimi ise kimse mazeret olarak kabul etmesin. Ancak hiç kimse futbolun gerçeklerini de unutmasın.”

“İSTİFAYI DÜŞÜNMEDİM”

Ertuğrul Sağlam, bir gazetecinin sezon başında yaşanan olaylar ve takımdan gidenler sonrasında istifa etmeyi hiç düşündünüz mü? sorusuna ise “Bu gelişmelerin yönetimden kaynaklanan durum olsaydı istifa edebilirdim. Ama hepsinin bende içindeydim. Kamptan döndüğümüzde Volkan ve Ozan’la sözleşmeleri iyileştirecekti. Yönetimin yeni teklifleri hazırdı. Ama onlar gitmekte direttiler. Yani olaylar gerçekten farklı gelişti. Başkan, yönetim ve herkesin iyi niyetinden ve tavırlarından hiç şüphem yoktu” diye cevapladı.