SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Galatasaray’ın oyuncu kalitesi yüksek iyi bir takım olduğunu söyledi. Süper Lig Hasan Doğan Sezonu 7. haftasında 3 Ekim Cumartesi günü Galatasaray’la karşılaşacak Medipol Başakşehir’de teknik direktör Abdullah Avcı, açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim Stadı’nda antrenman öncesinde konuşan teknik direktör Abdullah Avcı, “Galatasaray, Türkiye’nin en önemli takımlarından ve geçen senenin şampiyonu artı, oyuncu kalitesi olan bir takıma karşı oynayacağız. Özellikle geçen sene bitirdiğimiz yerdeki hedeflere ulaşabilmek için eşik atlamamız gereken bir maç. Zor bir mücadele bizi bekliyor.” ifadelerini kullandı.

Galatasaray’ın hafta içi Şampiyonlar Ligi mücadelesi yapmış olmasının kendileri açısından bir avantaj olup olmadığı yönündeki soru üzerine Abdullah Avcı, “Zihinsel yorgunlukları olabilir. Fiziksel olarak da maça daha üç gün var dinlenme şansları olacak. Oyuncu kalitesi yüksek iyi bir takıma karşı oynayacağız. Bİz de son derece sağlıklı bir şekilde zihinsel olarak hazırlanıyoruz. Umarım hafta sonu oynayacağımız maçta her şey bizim lehimize olur ve bunun karşılığını alırız.” cevabını verdi.

AVCI’DAN DENİZ ÇOBAN YORUMU

Kasımpaşa – Çaykur Rizespor maçının hakemi Deniz Çoban’ın istifa etmesiyle ilgili de konuşan Abdullah Avcı, genç hakeme destek verdi. Abdullah Avcı, şöyle konuştu:

“Bütün hakemlerimizle iyi ilişkiler içindeyiz. Tanıdığım sevdiğim birisi. O psikolojiyle verdiği karar tabii ki üzüldüm. Onun gibi insanların bunun içinde olup devam etmesi gerekiyor. Bu oyun bir hata oyunu herkes hata yapıyor. Ben tabii ki Deniz hocamız adına son derece üzüldüm. Bundan sonraki yaşamında başarılar diliylorum.”