SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Ahmet Ateş’ten 300 bin TL’lik tazminat davası

Ahmet Ateş’ten 300 bin TL’lik tazminat davası

Balyoz davasının ardından şike davasından da ‘devlete’ tazminat talebi geldi. 150 gün tutuklu kaldığı şike davasında ilk yargılamada beraat eden 44 sanıktan Beşiktaş Kulübü Protokol Müdürü Ahmet Ateş, 300 bin TL’lik tazminat davası açtı.

Ahmet Ateş, İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nde açtığı 100 bin TL'si maddi, 200 bin TL'si manevi tazminat davasının dilekçesinde, brüt maaşının 12 bin TL olduğunu, kulüpten 7 ay maaş alamadığını, bu nedenle de ailesine bakamadığını anlattı. Cezaevindeki harcamalar nedeniyle de borçlandığını kaydetti. Cezaevinden çıktıktan sonra çevresi tarafından dışlandığını da vurgulayan Beşiktaş Kulübü yöneticisi Ateş, “Aman beni telefonla arama, dinleniyorsun. Başımıza bir iş gelmesin” şeklinde tepkilere maruz kaldığını ifade etti.

‘MANEVİ ÇÖKÜNTÜMÜN KARŞILIĞI 200 BİN TL’

Şike davasında tutuklanıp haksız yere hapis yattığı için manevi tazminat almaya hak kazandığını savunan Ahmet Ateş, tutuklu kaldığı sürede aile, iş ve çevresinden uzak kaldığını, yeni doğmuş çocuğunu bile sevmekten mahrum bırakıldığını, ‘yaşadığı manevi çöküntünün karşılığı olarak devletin 200 bin TL manevi tazminat ödemesini' istedi.

HaberTürk