SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

VITOR PEREIRA’NIN AÇIKLAMALARI ŞU ŞEKİLDE:

“Buralarda olmak için ülkenizin en iyi takımı olmak için şampiyon olmak zorundasınız. Şampiyonlar Ligi’nde oynamak için de orada oynamaktan geçiyor yol. Lig de bizim için önemli bir hedef ama kupalar maç maç oynayarak kapatılır. Çok önemli bir üç puan mücadelemiz var. Şu anda hedefimiz Celtic maçı. İstediğimiz kendi kalitesini, kişiliğini ortaya koyabilen bir takım. Bu güzel atmosferde büyük bir maç çıkarmak istiyoruz”

“Benim toplamda 25 oyuncum var. Futbol kollektif bir oyun. Takımı konuşmamız lazım. Tüm oyuncularıma saygı duymak göstermeliyim. Her oyuncum benim için aynı önemi taşıyor”

“BİZİM İÇİN ZOR AMA, GÜZEL BİR MAÇ OLACAK”

“İyi organize olan bir takımla, agresif oynayan, sert mücadeleye giren, hızlı kontraataklara çıkan bir takımla karşılaşacağız. Bizim için zor ama güzel bir maç olacak. Kıyasıya mücadele şeklinde geçecek. Güzel bir görüntü ortaya koyan maç olacak. ”

NANI: “ATMOSFER İNGİLTERE’YE BENZİYOR”

Nani ise, “Manchester’la buraya gelmemin üzerinden çok uzun zaman oldu. Özellikle taraftarları ile beraber bizim için zorlu bir maç olacak. Maça hazırız. Çok çalıştık. Tecrübem bana şunu söylüyor. Kendi sahalarında hücum futbolunu iyi oynuyorlar. Son dakikaya kadar mücadelelerini sürdürüyorlar. Atmosfer İngiltere’ye benziyor. 90 dakika belki daha fazlasını oynamaya hazır olmalıyız. En iyimizi vermeliyiz.”

“Kendime haftaiçi ve haftasonu iyi bakmayı öğrendim. Kaç gün arayla oynadığım benim için fark etmiyor. Fiziksel durumum da iyi. Hocamızın istediklerini sahada yapabilecek durumdayım. Fenerbahçe’de harika zaman geçiriyorum ve çok mutluyum. Atacağım goller ve performansım ile takıma yardımcı olmak, yapmam gerekenler.”

“DİKKAT ETMEMİZ GEREKİYOR”

“Son yıllarda Celtic’i takip edemedim. Geçen sezon Portekiz’deydim ve kendi ligimize konsantre olmuştum. Ama kafamda bazı şeyler var. Tehlikeli oyuncuları var. Onlara dikkat etmemiz gerekiyor.”

Yayınlanma Tarihi:22:31,