SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Futbolculardan Van Persie sloganı!

Fenerbahçeli futbolcular Pereira ve Van Persie arasındaki gerilimden şikayetçi... Oyuncular, dünya yıldızı olan Hollandalı futbolcudan yararlanamadıklarını belirtti.

Güncellenme: 08:36, 30/09/2015
Futbolculardan Van Persie sloganı!

KALİTESİ BELLİ

Fenerbahçe’de yönetimin transferde yepyeni kadro kurmasına rağmen, henüz iyi futbolun ortaya çıkmaması ve sürekli sakatlıklar yaşanması üzerine gözlerin çevrildiği Samandıra'da gerçeklere AMK ulaştı. Futbolcuların dost sohbetlerinde sıkıntıları dile getirdiği öğrenildi. Van Persie-Perreira çekişmesinde, arkadaşlarının Hollandalı yıldızın yanında yer aldığı bildirildi. Portekizli'nin, Persie'ye oynatmayarak hata yaptığı görüşünde birleşen oyuncuların, “'Çok yetenekli ve kaliteli oyuncuyu kullanamıyoruz. katkısı belli. ama hoca, takıntı yapıyor, zarar veriyor” ifadelerini kullandıkları vurgulandı.

VAN PERSIE SLOGANI

Fenerbahçeli futbolcular, hazır hale gelen Van Persie'ye forma verilmemesini anlayamadıklarından sürekli dert yandıkları da belirtildi. Hollandalı oyuncunun, antrenör Fatih Yıldız'a, kendisini fit hale getirdiği ve forma soktuğu için teşekkür ettiğini hatırlatan oyuncuların aralarında Persie için “Ver topu adama, koy topu santraya” sloganını buldukları da ortaya çıktı.

YETERSİZ SİSTEM

Portekizli Teknik Direktör Perreira'nın gerekli fiziki yüklemeleri yapmadığı için antrenmanların çok zayıf olduğu oyuncular arasında masaya yatırılıyor. Sarı-lacivertli futbolcuların bu konudaki eleştirilerde “Bugünün modern antrenman tekniklerinin neredeyse 10 yıl gerisindeyiz” vurgusunu yaptıkları bildiriliyor. Markoviç'in darbeye dayalı son sakatlığı dışındaki 9 sakatlığın adaleden kaynaklandığına dikkat çeken oyuncuların sistemi işaret ettikleri belirtiliyor. Futbolcular “İdman sistemi yetersiz olunca, adaleler atıyor. Fiziki yükleme yapılmıyor, sonucu böyle oluyor” dedikleri vurgulanıyor.

YARDIMCI YOK!

Sarı-lacivertli oyuncular arasında yapılan eleştirilerde yardımcılarla, Terrenao'nun sık sık isimlerinin geçtiği bildiriliyor. Yardımcıların, prensipte profesyonel olarak sadece kendi rutin işleriyle ilgilendikleri, sonuçları doğru incelemedikleri, hocaya teknik destek vermedikleri de vurgulanıyor. Terreanao'nun hocaya güvendiği için seyirci kaldığı, tek yetkili olmasına rağmen sıkıntıları göremediği ve müdahele etmediği de dile getiriliyor. Yabancı oyuncuların da maça göre konsantre oldukları, işimi yapıyorum profesyonelliği içerisinde futbolu tek düze düşündükleri de iddialar arasında yer alıyor.