SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Deniz Çoban’ın yaptığı hareketin altında…

Kasımpaşa-Rize maçındaki itirafı ile gündem oluşturan Deniz Çoban’ın bu hareketinin perde arkası ortaya çıktı. 5 haftadır cezalı olan tecrübeli hakemin, klasman düşeceğini bildiği için kariyerini tehlikeye attığı öğrenildi.

Güncellenme: 08:51, 30/09/2015
Deniz Çoban’ın yaptığı hareketin altında…

OSMANLI’YI KIZDIRDI

Kasımpaşa-Rizespor (1-1) maçında konuk ekipten Kweuke'nin düşüşüne yanlış penaltı düdüğü çalan ve canlı yayında özür dileyen hakem Deniz Çoban'ın bu itirafı bilinçli yaptığı öğrenildi. Süper Lig'in ilk haftasında 16 Ağustos'ta oynanan Osmanlı-Kayseri (1-1) maçında ev sahibinin penaltısını vermediği için ceza alan Çoban'ın affedilmez hata yüzünden yeniden ceza alacağını bildiği hatırlatıldı.

SELÇUK DERELİ’NİN DENİZ ÇOBAN YAZISI!

YİNE 7.9 NOT

Futbol Federasyonu'na yakınlığı ile bilinen Osmanlıspor yönetiminin, 5 hafta önce oynanan maçtaki hataya büyük tepki vermesi ve gözlemciden 7.9 puan alması yüzünden Deniz Çoban'ın 1.5 aylık cezanın ardından önceki günkü maça çıktığı bildirildi. Çoban'ın, Kasımpaşa-Rize mücadelesinde de penaltı hatası yüzünden yine kötü not alıp, cezaya uğrayacağını bildiği için bu çıkışı yaptığı öğrenildi.

GEMİLERİ YAKTI

Süper Lig hakem klasmanında “başaltı” pozisyonda olan Deniz Çoban'ın, 5 hafta sonra aldığı görevde de büyük hataya imza atınca, klasman düşeceği korkusuna girdiği ileri sürüldü. Hakemlik kariyeri açısından zor durumda olan Çoban'ın, sezon sonunda belirlenen klasmanlarda dezavantajlı duruma düşeceğini bildiği için mesleğinin bitmesini bile göze aldığı vurgulandı.

‘YANLIŞ YAPTI’

MHK Başkanı Kuddusi Müftüoğlu, Deniz Çoban'ın canlı yayında özür dilemesini yanlış hareket olarak değerlendirdi. Müftüoğlu, “TFF'nin talimatları, MHK'nin kuralları var. Deniz Çoban benim dostum ve arkadaşım. Ama yanlış iş yaptı. Kendisi normale dönsün, kesin kararını verdikten sonra biz de kararımızı vereceğiz. Psikolojik sorunlar yaşıyor ise, yine de kurallara göre hareket etmeliydi” dedi.

AMKSPOR

Yayınlanma Tarihi:08:09,