SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’a büyük piyango vurdu!

Demba Ba’yı 13, Atınç’ı da 5 milyon Euro’ya satan Beşiktaş’a teklif yağıyor. Sosa’yı isteyen Arap ekibi Al İttihad, siyah-Beyazlılara 10 milyon Euro, Arjantinli yıldıza da senelik 5 milyon Euro önerdi.

Güncellenme: 07:46, 30/09/2015
Beşiktaş’a büyük piyango vurdu!

Beşiktaş markaj altında… Son iki yıldır kadrosundaki isimlere teklif yağan siyah-beyazlılar, sezon başında Demba Ba'yı 13 milyon Euro'ya, Atınç'ı da 5 milyon Euro karşılığında göndermişti. Ekonomik yönden ciddi şekilde rahatlayan Kara Kartallar, akılcı transfer politikasıyla bu yıldızların yerlerini de doldurmayı başardı. Sezon başladı, ancak teklifler bitmedi. Arabistan'ın köklü kulüplerinden Al İttihad, Jose Sosa'yı renklerine bağlamak için Beşiktaş'ın kapısını çaldı.

SEZONU TAMAMLAYACAK

Kara Kartallar'a yapılan resmi teklifin 10 milyon Euro civarında olduğu belirtildi. Sosa'yı çok beğenen Arabistan ekibinin başkanının, Arjantinli yıldıza da senelik 5 milyon Euro'luk cömert bir öneri sunduğu kaydedildi. Baba olmaya hazırlanan Sosa'nın da bu teklif sonrasında aklının ciddi şekilde karıştığı kaydedildi. Yönetim, Şenol Güneş'in de görüşünü aldıktan sonra teklifi masaya yatıracak. Ancak kabul edilse bile Sosa'nın sezonu Beşiktaş'ta tamamlamasına kesin gözüyle bakılıyor.

ERSOY ÖZDEM / AMKSPOR