SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Balıkesirspor 2 galibiyet istiyor

BALIKESİRSPOR'un 4 yıldır Profesyonel Şube Sorumluluğunu yürüten Zeki Çıkrıkçı, "İki maç üst üste kazanırsak bu takımı kimse tutamaz" dedi.

Güncellenme: 23:23, 30/09/2015
Balıkesirspor 2 galibiyet istiyor

Kırmızı beyazlı formayı 1988-1991 arasında 3 yıl giyen Zeki Çıkrıkçı, ilk haftalarda çeşitli nedenlerle istedikleri sonuçları alamadıklarını belirtirken şunları söyledi:

“Çok kaliteli ve deneyimli oyunculardan oluşan bir ekibimiz var. Teknik kadromuz futbolcu arkadaşlarımızla büyük bir uyum içinde çalışıyor. Bu çabalarımızın karşılığını mutlaka alacağız. İki maç üst üste kazanırsak bizi kimse tutamaz. Bunu da önce Giresunspor’u, ardından Denizlispor’u yenerek gerçekleştireceğiz. Zirvede söz sahibi olacağız.”

Yönetici olarak görev yaptığı 4 sezon içinde 2’nci ve PTT 1. Lig’de 2 şampiyonluk gördüğünü, Süper Lig’den PTT 1. Lig’de düşme acısını yaşadığını kaydeden Zeki Çıkrıkçı, “Bu sezon sırada yine şampiyonluk var. Tüm camia elele verip, bunu başaracağız” ifadesini kullandı.

KALE EMİN ELLERDE

Giresunspor maçının hazırlıklarını Alihikmetpaşa Tesisleri’nde yaptığı antrenmanla sürdüren Balıkesirspor’da kaleciler Andrija Vukovic, Ertuğrul Furkan ve Umutcan Yüksel performansları ile dikkat çekti. Kaleciler antrenman bitiminde kaleci antrenörü Mustafa Döngez ile objektiflere poz verirken, “Rakip forvetlere geçit yok” dediler.

Balıkesirspor’a geçen yıl ara transfer döneminde gelen ve bu yıl formayı yine kaptırmayan Hırvat kaleci Vukovic, 6 maçta 7 gol yerken, ligin en çok gol kurtaran kalecileri arasında yer aldı.