SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Algı değiştirme operasyonu mu?

30 Eylül 2015

Deniz Çoban'ın özür dilemesi gündeme damgasını vurdu. Daha önce bir hakemin bu tarz açıklama yaptığına hiç tanık olmamıştım. Deniz, sıra dışı fakat talimatlara aykırı bir açıklama yaptı. Çünkü hakemlerin maçtan 24 saat geçmeden teknik anlamda konuşması yasaktır. Eğer yapacaksa da, Merkez Hakem Kurulu’ndan alacağı izinle ve çok özel durumlarda olur. İzin alınmadığı da açıklamasından net şekilde anlaşılıyor. Yine de güvenilir kaynaktan aldığım bilgiye göre, soyunma odasında cep telefonuna gelen mesajı okuyunca biraz da “şov havasında'' bu açıklamayı yaptı.

Onun için bu davranışı çok sağlıklı bulduğumu söyleyemem. Onu buna iten psikolojik nedenleri araştırmak gerekir. Çünkü teknik anlamda verilmiş bir hatalı kararın ardından hakem özür dilemez, olsa olsa etik olmayan davranışından dolayı bunu yapmalıdır. Güvenilir bir kaynaktan aldığım bilgiye göre, soyunma odasında cep telefonuna gelen mesajı okuyunca birazda ‘şov havasında'' bu açıklamayı yaptı. Yani hakem bir futbolcunun tepkisine küfürle cevap vermesi veya buna benzer durumlar için bunu yapabilir. Doğrusu da budur. iyi o zaman her teknik hatadan sonra çıksın hakemler özür dilesin. Böyle bir şey olmaz. Maçta bana göre özür dilemesi gereken birisi varsa o da; haksız yere hakemi aldatarak penaltı kazanan Rizesporlu futbolcu Kweuke'dir. Çünkü bilinçli şekilde yaptığı bu aldatma hareketiyle etik davranmamıştır.

Akıllara şu soru da gelebilir; acaba bu yapılan Halis Özkahya'nın skandal yönetimiyle ilgili oluşan algıyı değiştirme operasyonu mu ? O zaman ben de neden olmasın derim. Bu camiada öyle şeyler gördük ki, bu da mümkündür. Ancak benim aklım hala Deniz'in telefonuna gelen mesajda. Acaba o mesaj Deniz Çoban'a çok yakın bir MHK üyesinden gelmiş olabilir mi? Bekleyip göreceğiz!

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek