SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Kupası, Cumhurbaşkanlığı Kupası ve son olarak Türkiye Basketbol Süper Ligi şampiyonluğu yaşadığı Pınar Karşıyaka’yla önüne koyduğu tüm hedeflere ulaşan antrenör Ufuk Sarıca, “Bizde hedef bitmez. Yeni sezonda da iddialıyız” dedi. Bu sezon ilk kez Turkish Airlines Euroleague’de mücadele edecek kadrosuyla birlikte açıklamalarda bulunan Ufuk Sarıca, şöyle konuştu:

“Tarihimizde 28 yıl arayla elde edilmiş 2 lig şampiyonluğu var. Bu neden 3-4 olmasın, neden üst üste olmasın. Tekrar bu hedeflere yol almalıyız. Ama kazandıklarımız kolay unutulmamalı. Camia olarak başarının tadını aldık. Organizasyonumuzu salondan zemine, kadrodan bütçeye kadar her anlamda geliştirirsek, buralarda kalıcı olarak daha büyük hedeflere koşarız.”

‘UÇAN ADAM’ HAZIR KITA

Pınar Karşıyaka’da geçen sezon şampiyon olan kadrodan kalan 2 yabancıdan biri olan Kenny Gabriel, sezona hazır olduklarını söyledi. Yaptığı müthiş smaçlarla taraftarın gönlünde taht kuran Gabriel, “Burada Ufuk Sarıca’yla oynamaktan mutluyum. Kalıp yeni hedeflere ulaşmak istedim. Takıma yeni katılan oyuncuları görünce heyecanım daha da arttı. Sezona yine Cumhurbaşkanlığı Kupası’yla başlayıp aynı başarıları tekrarlamak istiyoruz” dedi.