SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Robin van Persie’yle tartışan adam konuştu

Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinde maçın önüne geçen anlardan birinde saha komiseri Nezir Aydın ile Van Persie saha kenarında bir süre tartışmıştı.

Güncellenme: 00:52, 29/09/2015
Robin van Persie’yle tartışan adam konuştu

Konuyla ilgili Beyaz TV’de yayınlanan Derin Futbol isimli programa konuşan Nezir Aydın, Van Persie ile arasında geçenleri anlattı.

İşte Aydın’ın açıklamaları;

“Van Persie bunu neden yaptı bilmiyoruz. Yardımcı hakemin yanında hakemi sıkıştırarak koştuğunu gördüm ve yanına giderek size ayrılan alanda ısının dedim. O koşusuna devam etti. Sonrasında dördüncü hakem de onu uyardı ancak dinlemedi. Ardından Fenerbahçe menajeri Hasan Çetinkaya ile de konuştu ve ardından oyuna girdi. Orada yardımcı hakemi sakatlayabilirdi.”

“OYUNDA OLMADIĞI İÇİN DURGUNDU…”

“Biraz İngilizce biliyorum ona burada ısınamayacağını diğer oyuncuların ısındığı yere gitmesini söyledim. Anladı ama gitmedi. Van Persie oyunda olmadığı için durgun halleri vardı. Kimseyle konuşmuyordu.”

“KOLUNU TUTMADIM, NAZİKÇE RİCA ETTİM”

“Ben Van Persie gibi bir oyuncudan bunu beklemezdim. Maçtan sonra kendisiyle bir diyalog yaşamadım. Koşarak soyunma odasına gitti zaten. Van Persie’yi kolundan tutmadım. Nazikçe yerinize geçer misiniz dedim. Türkçe de söyledim kendi anlayacağı dilde de konuşmaya çalıştım.”

“YİNE OLSA YİNE YAPARIM”

“Olimpiyat Stadı’nda ısınılan yer orası. Onun dışında oyuncular ısınamaz. Ben orada görevimi yaptım. Federasyona ek raporla yaşananları bildireceğim. Ben bu görevi 30 senedir yapıyorum. Yine olsa yine yaparım.”

“ÜMİT ÖZAT’A DA AYNISINI YAPTIM”

“Daha önce Ümit Özat ile de aynı olayı yaşadık. Çimden çıkmak istemedi ama onun da koluna girerek belirlenen alana götürdüm. Ümit Özat Van Persie gibi sorun çıkarmadı. Van Persie’nin ardından aynı bölgede İsmail Köybaşı da ısınmış ben görmedim.”

Yayınlanma Tarihi:00:33,