SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş deplasmanından puansız dönen Fenerbahçe'de Teknik Direktör Vitor Pereira faturayı hakem Halis Özkahya'ya kesti. Pereira ve futbolcular, Lazio ile Saint-Etienne arasında perşembe günü oynanacak olan UEFA Avrupa Ligi G Grubu maçına atanan Özkahya'ya öfke kustu. Pereira, soyunma odasında, “Kariyerimde bu kadar kötü hakem görmedim. Yediğimiz gollerde ve oyun içinde birçok pozisyonu hatalı değerlendirdi, sonuca doğrudan etki etti” dedi.

“KASTİ TEKME ATTILAR”

Pereira, “Sezon başından beri en arzulu ve istekli futbolumuzu oynuyorduk. Ofsayttan yediğimiz gol, verilmeyen kartlar ve faul gardımızı düşürdü. Hak etmediğimiz halde liderliği kaptırdık” diye konuşurken, futbolcular “Lige ayar verdi” sözleriyle isyanlarını dile getirdi. Kjaer, ilk golde hava topuna çıktığında arkadan itildiğini ifade ederken, “Oğuzhan kasti tekme atıyor, ama hakem pozisyona çok yakın olmasına rağmen görmemezlikten geliyor” ifadesini kullandı.

“GOMEZ BENİ ÇEKTİ”

Şener Özbayraklı da “Ayağıma tabanla girdiler. Ayağımı kaldırmasam kırılabilirdi. Bu pozisyon yardımcı hakemin bir metre önünde oldu” dedi. Alves ise üçüncü golde Gomes'in arkadan çekerek avantaj sağladığını vurgularken, “Maç sonrası Gomez ile konuştum. O da çektiğini kabul ediyor” yorumunda bulundu.

Markovic ise Ersan'ın kendisine yaptığı faule rağmen hakemin gözü önünde gelişen pozisyonu devam ettirmesine anlam veremediğini söyledi.

DİNLENDİRİLECEK

Beşiktaş derbisindeki yönetimiyle Fenerbahçe cephesinin büyük tepkisini çeken hakem Halis Özkahya'nın ceza alacağı öğrenildi. Sonuca etki edecek hatalar yapan Özkahya'ya maçın gözlemcisi Ünsal Çimen tarafından “Çok kötü” olarak tabir edilen 7.9 puan verileceği öğrenildi. Bu durumda Merkez Hakem Kurulu'nun Özkahya'ya en az 3 hafta maç vermeyeceği belirtildi.

İrfan YİRMİBEŞ

Yayınlanma Tarihi:08:08,