SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehir pozisyon yakalamış, Bursaspor iyi futbol oynamış… 4-2-3-1 düzeni, kanatların işleyişi, iki takımın mücadelesi… Bunların hepsi dünkü maçta öte yandan kalır, Ertuğrul Sağlam'ın gözyaşları Türk insanının aslında ne kadar nankör olduğunun kanıtıdır.

Çok değil 2009-2010 sezonunda, dün kulübede gözyaşı döken adam tarih yazmamış mıydı? Anadolu devrimini gerçekleştiren, imkansız denileni yapan, yeşil-beyazlı renklere gönül verenlere belki de hayatları boyunca yaşayacağı en büyük sevinci tattıran, tüm şehri sokaklara döken hoca dün Atatürk stadı'nda yuhalandı, istifaya çağrıldı.

Üstelik takım iyi oynuyor, goller gelmese de 3 puanı kesinlikle hak ediyordu. Sın dakikalarda Bursaspor golleri attı, ‘şampiyon hoca' kulübede çöktü kaldı. Ne kadar içine attıysa artık dayanamadı, patladı, ağladı.

2013'te tribünlerdeki bazı taraftarların ettiği küfürler nedeniyle görevinden ayrılan hocaya dün bir kez daha ayıp edildi. iyi-kötü hocalığı bir yana, adamlığından şüphe edilmeyecek Ertuğrul sağlam bunu hiç hak etmedi.