SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor’un Eskişehirspor’u 2-0 yenerek ligdeki 2. galibiyetini alması, yeşil-beyazlı futbolcuları sevindirdi.

Yeşil beyazlı futbolcular, müsabakadan sonra Bursaspor TV’ye açıklamalarda bulundular. Aziz Eraltay, zor bir maçı geride bıraktıklarını belirtirken, “Eskişehirspor gerçekten iyi bir takım. Arkadaşlarımı aldığımız bu galibiyet için kutluyorum. 90 dakika maçı bırakmadık ve 3 puanı aldık. İnşallah bundan sonra iyi futbol oynayarak 3’er puanları alırız” dedi.

“ÇEKİNGEN BAŞLADIK”

Üzerlerindeki gerilime dikkati çeken Josue ise şunları söyledi:

“Açıkçası zor bir karşılaşma olacağını biliyorduk. Özellikle şu anda ligde bulunduğumuz durumu göz önüne aldığımızda zor maç, iyice zor hale geldi. Tabi ki bu durumdan mutlu değiliz ve bir an önce bundan kurtulmak istiyoruz. Maçta elimizden gelenin en iyisini yapacağımızı biliyorduk. Stresli çıktık. Çekingen başladık. 4-5 net pozisyon yakalamamıza rağmen stresin etkisiyle bunları değerlendiremedik. Sonunda galibiyeti getirebildik. Taraftarlarımız maç içerisinde belli reaksiyonlar gösterdi. Fakat futbol böyledir. Zaman zaman böyle reaksiyonlar olur. Onlar bilmelidirler ki; iyi günde olduğu gibi kötü günde de yanımızda olurlarsa bu durumlar kolay aşılır. Güzel günler bizi bekliyor.”

DANY: “ÖNEMLİ BİR GALİBİYET”

Eskişehirspor maçının kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan Dany, “Galibiyet bize büyük moral verecek. Bundan sonra önümüze bakacağız. Benim için takıma uyumumda sıkıntı yok. Zaten Türkiye Ligi(‘ni tanıyorum. Evet yeni geldim ama benim avantajım var” diye konuştu.

“KATKIM OLDUĞU İÇİN SEVİNDİM”

Yeşil-beyazlı takımın 2. golünü atan Faty de şöyle konuştu:

“Güzel bir maç oldu. En önemli şey galip gelmekti. Bunu gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. Bununla birlikte gol atabildiğim, asist yaptığım için bu benim mutluluğumu ikiye katlıyor. Daha önümüzde kazanmamız gereken bir çok maç var. İnşallah bu maçları da kazanarak ligde hak ettiğimiz yere ulaşırız. İlk golden sonra güzel bir şekilde sevindik. Yapacağımız çok işlerin olduğunu biliyorduk. Ben 2’nci golden sonra büyük mutluluk yaşadım. Takım olarak hem duran toptan gol attık. Duran toplarda kafa topu için özel çalışma yapıyorum. Attığım golü ve galibiyeti taraftarlarımıza armağan etmek istiyorum. Ve takım arkadaşlarıma hediye etmek istiyorum. Çünkü zor ve birbirimizi yeni tanıdığımız dönemdeyiz. Birbirimizi tanıyıp uyum sorununu çözmeye çalışıyoruz. Sanıyorum ileriki maçlarda da bu performansımızı devem ettirebiliriz.”