SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor teknik direktörü Şota Arveladze’nin ligde 2 maç üst üste kaybeden takımındaki form düşüklüğünün sebeplerini anlamak için hafta boyunca futbolcularıyla toplu ve özel görüşmeler yapacağı bildirildi.

Lige son yılların en iyi başlangıçlarından birini yaparak taraftarlarını şampiyonluk havasına sokan Trabzonspor’daki ani form düşüklüğü ve kötü futbol camiada büyük hayal kırıklığı yarattı. Teknik direktör Şota’nın cuma akşamı Trabzon’da oynanacak Torku Konyaspor maçına kadar oyuncularıyla bir araya gelerek takımının moralini düzeltmeye çalışacağı belirtildi.

Galatasaray maçında yenilgiye rağmen ortaya konulan futbolu beğenen Şota Arveladze, Osmanlıspor maçındaki silik oyuna en fazla şaşıranların başında geldi. Gürcü teknik adamın yakın çevresine, “Bir hafta bile geçmeden bir takım nasıl bu kadar değişebilir? Galatasaray maçındaki takımın yarısı bile yoktu sahada” dediği öğrenildi.

Şota’nın özellikle Onur, Cavanda, Mehmet Ekici ve Mbia gibi oyunculardaki büyük form düşüklüğünün nedenlerini anlamaya çalışağı bildirildi. Torku Konyaspor maçında da istenmeyen bir sonuç alınması halinde de Şota Arveladze’nin koltuğunun sallantıya girebileceği vurgulandı.

ÖDEME RAHATSIZLIĞI

Bu arada ödemelerde yaşanılan gecikmenin takım içinde rahatsızlık yarattığı iddiaları ortaya atıldı. Yabancı oyuncuların ücretlerinin zamanında yatırıldığı, ancak bazı yerli oyuncuların uzun zamandır paralarını alamadığı ve bu oyunculara çek verildiği iddia edildi. Yabancı oyuncuların primlerinin gecikmesi nedeniyle de rahatsızlık duyduğu ileri sürüldü.

Bordo mavili takımda forma sponsorunun bulunamaması, saha sonuçlarının da istenilen şekilde olmaması nedeniyle kulübe yeterli sıcak para girişinin gerçekleşmediği ve bu yüzden de ödemelerde sıkıntı oluştuğu ifade edildi.

Trabzonspor’un mali işlerden sorumlu başkan yardımcısı Abdi Serdar Üstünsalih, bu konuda, “‘Yabancılara ödeme yapıyoruz. Ancak yerli oyuncularımızın ödemelerinde bir aylık gecikme var” dedi.

DEPLASMAN BÜYÜSÜ DE BOZULDU

Ligde deplasmanda oynadığı Beşiktaş ve Kayserispor maçlarını kazanarak iç sahadaki puan kayıplarını bir anlamda telafi eden Trabzonspor’da Osmanlıspor yenilgisiyle deplasman büyüsü de bozuldu. Avni Aker’deki 3 maçta birer galibiyet, beraberlik ve mağlubiyet alan bordo mavililer, deplasmanda ise 2 galibiyet ve bir mağlubiyet elde etmiş oldu.