SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Nike Most Wanted başlıyor

Nike’ın genç oyuncuları su yüzüne çıkaran ve profesyonel futbolcu olma hayallerini gerçeğe dönüştüren programı Most Wanted başlıyor. Genç oyuncuların Nike Futbol Uygulaması üzerinden başvurabildiği programın kayıtları başladı.

Güncellenme: 15:55, 28/09/2015
Nike Most Wanted başlıyor

Nike'ın genç oyunculara profesyonel futbolcu olma hayallerini gerçekleştirme fırsatı veren programı Most Wanted'ın yeni sezonu başlıyor. Genç futbolcular arasından eşsiz yetenekleri bulma programı Most Wanted, Nike Futbol Uygulaması ile daha fazla sporcunun programa erişimlerini sağlayarak hayallerine ulaşma fırsatı sunuyor.

Nike Most Wanted, dünya çapında amatör, kontratsız futbolculara, İngiltere Milli Takımı'nın evi olan St. George's Park'ta The Nike Academy'de yer alma, sporun zirvesindeki seçkin antrenörler ve teknik direktörlere yeteneklerini gösterme fırsatı veriyor.

2010 yılından itibaren binlerce futbolcuya seçkin eğitim fırsatları sağlayan Most Wanted, Tom Rogic (Celtic Futbol Kulübü), Bruno Covas (Santos F.C.), Abdul Waris (FC Lorient) ve David “Titi” Accam (Chicago Fire) dahil 20'den fazla futbolcunun profesyonel olma hayallerine yardımcı oldu.

Most Wanted'a katılma sebebinin arkasında profesyonel futbolcu olma hayalinin yattığını söyleyen Tom Rogic, burada elde ettiği deneyimin olağanüstü olduğunu ve beklentilerini tam olarak karşıladığını belirtti. Tom Rogic, “Most Wanted olmasa bu hayalimi gerçekleştirme imkanım olmazdı” dedi.

30'dan fazla ülkeden sporcunun Nike Futbol Uygulaması ile katılma şansı yakalayabileceği Most Wanted'ın Türkiye kayıtları 5 Ekim'e kadar sürecek. Türkiye finalleri 15 Ekim'de Türkiye Futbol Federasyonu Riva Tesisleri'nde gerçekleştirilecek. Türkiye Futbol Federasyonu ve Turkiye Profesyonel Futbolcular Dernegi hocalari gözetiminde gerçekleşecek finallerde yarışacak oyuncular Nike Most Wanted Dünya Finaline katılma hakkı kazanarak İngiltere Milli Takımı'nın anayurdu olan St. George Park'taki Nike Academy'de yer alma şansını kovalayacak.

Teknik yetenekler ve kararlılık gibi kriterlere göre yerel seçmelere davet edilen oyuncular, seçmelerde antrenörler tarafından hız, teknik, saha zekası ve kondisyon gibi konularda değerlendirilecekler. Oyuncular, sahip olacakları birinci sınıf imkanlarda çalışarak seçkin antrenörler, beslenme uzmanları, psikologlar ve fitness antrenörlerinin tavsiyelerini tecrübe edecek.