SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Akhisar Belediyespor’dan Galatasaray’a transfer olan Bilal Kısa, UEFA Şampiyonlar Ligi C Grubu ikinci maçında oynanacak olan Astana karşılaşması öncesi kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu.

Şampiyonlar Ligi ilk maçında Atletico Madrid karşısında istedikleri sonucu alamadıklarını belirten Bilal Kısa, “İyi başlamak istiyorduk. Oyunun ilk yarısına baktığımızda istediğimiz bir oyun olmadı. Maçın ikinci yarısı umut veren bir oyun oldu.” diyerek, Astana maçıyla ilgili de şunları söyledi:

“İkinci maçımız deplasmanda olacak. Astana grubumuzda zayıf görünüyor ama sonuçta Şampiyonlar Ligi'nde her maç çok zorlu. Bu da o maçlardan bir tanesi olacak. Tek düşüncemiz kazanmak olacak. Hocamız görev verirse Şampiyonlar Ligi'ndeki ilk maçım olacak. Gerçekten çok özel bir maç olacak. Özel duygularla sahaya çıkacağım. Maçı kazandığımız zaman grupta tekrar bir başlangıç yapıp, gruptan çıkmak için avantajlı duruma geleceğiz. Ligde de toparlanmış durumdayız. Astana maçıyla da birlikte umarım güzel bir şekilde devam ederiz.”

‘İlk kez Şampiyonlar Ligi müziğini duymuş olacaksın, o havayı soluyacaksın. Neler hissediyorsun?’ sorusuna ise tecrübeli futbolcu, “Şampiyonlar Ligi, her futbolcunun oynamak istediği kulvar. Atletico Madrid maçında annemin vefatı nedeniyle görev alamadım ama statta bulunmuştum. Bu benim için inşallah iyi bir başlangıç olur. Tabii ki çok heyecanlıyım. Takım olarak iyi bir yoldayız.” cevabını verdi.

Şampiyonlar Ligi’nde ki şansları hakkında ise Bilal, “Tabii ki Galatasaray grupta her zaman favoridir. Geçmişimize baktığımız zaman kupalarla dolu bir kulübüz. Favori açıkçası biziz ama tabii ki futbol sahada oynanarak kazanılan bir şey. Astana maçını kazandığımızda iyi bir yere geleceğimizi düşünüyorum. Tabii ki hedefimiz gruptan çıkmak. Bunu da başaracağız.” yorumunda bulundu.

Son olarak taraftara seslenen Bilal Kısa, “Atletico Madrid maçında müthiş bir taraftar vardı, bütün stadı doldurmuşlardı. Galibiyet sevinci yaşayamadık. Deplasmanda da olsa Galatasaray taraftarı her yerde. Orada da eminim bizi çok güzel bir şekilde destekleyecekler. 3 puan armağan etmek istiyoruz.” dedi.