SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Abdi İpekçi Spor Salonu'nda gerçekleştirilen etkinlikte kulübün yeni sezon kadrosu tanıtılırken oyuncular da adidas tarafından Anadolu Efes Spor Kulübü'ne özel üretilen yeni sezon formaları ile medya mensuplarının karşısına çıktı. Medya Günü'nde Anadolu Efes Spor Kulübü'nün 2015-2016 sezonu fotoğraf çekimi de yapıldı.

Anadolu Efes Spor Kulübü sporcuları ve teknik kadro, 2015-2016 sezonu öncesinde düzenlenen Euroleague Medya Günü'nde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Etkinlikte yeni sezonda kullanılacak fotoğraf ve videoların çekimi yapılırken, oyuncular adidas tarafından üretilen yeni sezon formaları ile medya mensuplarının karşısına çıktı.

Etkinlikte Anadolu Efes Spor Kulübü'nün 40. Yıl kutlama etkinlikleri kapsamında sosyal medyada Anadolu Efes taraftarlarının paylaşım platformu olarak hazırlanan Anadolu Efes Spor Kulübü ’40. Yıl Mesaj Zinciri’ projesi de tanıtılırken, kulübün geçmişte kazandığı bazı kupalar da Euroleague Medya Günü'ne özel olarak sergilendi.

Anadolu Efes Spor Kulübü'nün 40. Yılı'nı kutlanacağı ve her kulvarda büyük başarılar hedeflediği 2015-2016 sezonuna koç Dusan Ivkovic yönetiminde başlayan Anadolu Efes'in kadrosunda yer alan Doğuş Balbay, Alex Tyus, Oğulcan Baykan, Derrick Brown, Cedi Osman, Birkan Batuk, Dario Saric, Furkan Korkmaz, Nenad Krstic, Okben Ulubay, Jayson Granger, Thomas Heurtel, Jon Diebler, Emircan Koşut, Bryant Dunston ve Ahmet Düverioğlu, medya günü çekimlerinde yer alırken bir yandan da medya mensuplarının sorularını cevapladılar.

40 yıllık tarihinde Türkiye'nin basketbolda en çok kupa kazanan kulübü olan Anadolu Efes, yeni kupalar kazanmayı beklediği 2015-2016 sezonunda spor giyim firması adidas'ın Anadolu Efes Spor Kulübu için özel olarak ürettiği tasarım formalarla mücadele edecek.

Anadolu Efes Spor Kulübü, Euroleague Medya Günü'nde yeni sezonda taraftarlarına sunduğu maç deneyimine yönelik uygulamaları da partnerleri ile birlikte 40. Yıl heyecanını vurgulayarak medya mensupları ile paylaştı.

ANADOLU EFES SPOR KULÜBÜ

Türkiye'de basketbolun kitlelere yayılması ve sevdirilmesinde en büyük paya sahip olan Anadolu Efes Spor Kulübü, Tuncay Özilhan başkanlığında, Efes Pilsen Spor Kulübü adıyla 1976 yılında Kadıköyspor'un devralınmasıyla kurulmuştu.

Yıllar içerisinde Türk basketbol tarihinde pek çok ilke imza atarak ilklerin takımı olmayı başaran Anadolu Efes, 2015-2016 sezonu itibarıyla müzesinde 1 Koraç Kupası, 13 Türkiye Basketbol Ligi Şampiyonluğu, 10 Türkiye Kupası ve 9 Cumhurbaşkanlığı Kupası bulundurmakta.

Yayınlanma Tarihi:22:12,