SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin sezon başında Manchester United’dan transfer ettiği Robin van Persie, geçen hafta teknik direktör Vitor Pereira ile yaşadığı tartışmanın bir benzerini bu kez hakemlerle yaşadı. Maçın ikinci yarısı başlar başlamaz ısınmaya gönderilen Van Persie, bulunduğu yer ile ilgili kriz yaşadı.

Taç çizgisinin hemen yanında ısınma hareketlerini gerçekleştiren Van Persie, önce saha komiseri tarafından uyarıldı. Hareketlerini ısınma alanında yapması gerektiği kendisine iletilen Hollandalı yıldız, uyarıyı dinlemeyerek bulunduğu yerde ısınmaya devam etti. Daha sonra maçın dördüncü hakemi Özgür Yankaya da Van Persie’nin yanına giderek uyarıyı tekrarladı. Ancak bu uyarıyı da dikkate almayan golcü futbolcu, kendisine uzanan eli iterek “Burada ısınmaya devam edeceğim” şeklinde bir hareket yaptı.

Bütün uyarıları ciddiye almayan ve yanına gelenleri tersleyen Van Persie, son olarak Fenerbahçe İdari Menajeri Hasan Çetinkaya tarafından uyarıldı. Bu uyarıya da pek kulak asmayan Van Persie, ısınma hareketlerini biraz daha sürdürdükten sonra oyuna girmek için yedek kulübesine geri döndü. Yıldız futbolcu 61. dakikada Fernandao’nun yerine oyuna girdi.

Yayınlanma Tarihi:20:25,