SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Robin van Persie, Pereira’nın…”

Rıdvan Dilmen, Beşiktaş-Fenerbahçe derbisi ile ilgili çarpıcı bir yorumda bulundu: "Van Persie attığı gol sonrası kesinlikle Vitor Pereira'nın kulaklarını çınlattı."

Güncellenme: 14:17, 02/10/2015
“Robin van Persie, Pereira’nın…”

%100 Futbol programında Beşiktaş-Fenerbahçe maçını değerlendiren Rıdvan Dilmen, özellikle bu sezon geçen sezona oranla farklı bir derbi izleyeceklerini öne sürdü. Ünlü yorumcu isyan ederek kulüplerin taraftarları bu maçın havasına sokamadıklarını da söyledi.

İşte Rıdvan Dilmen’in önemli maç öncesi açıklamaları;

“Yedeklerde bayağı değerli oyuncular var ama kulüpler şu maçta insanları bir havaya sokamadılar. 3 puanlık bir farkla bir maça çıkan Fenerbahçe var. Psikolojik şartlar oyunun sonunda Fenerbahçe’yi beraberliğe itebilir. Beşiktaş için son durum farklı. Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında önce oynanan karşılaşmalarda daha farklı bir durum söz konusu. Fenerbahçe eskiden sürekli pas yapar ve Beşiktaş’ın enerjisini çekerdi.”

Vitor Pereira’ya uyarı

Rıdvan Dilmen ayrıca yorumlarında Fenerbahçe’nin teknik direktörü Vitor Pereira’yı da uyardı. Dilmen, “Eğer Fenerbahçe yenilirse bu akşam maç ne olursa olsun Pereira’yı yerle bir edeceklerdir. Van Persie gibi oyuncuların bu karardan sonra biraz gardı düşmüştür artık. Geçen 6 günlük süre sonrası bile antrenörün Fernandao ile başlaması büyük bir risk diyebiliriz. Fenerbahçe Sow gittikten sonra bırakın 3 forveti tek forvete döndü. Şimdi en azından bu taktikle kenarda girecek golcü aksi takdirde kenarda golcüsü kalmıyor Fenerbahçe’nin.” dedi.

Rıdvan Dilmen: Kjaer’in kendi kalesine golü ofsayt

Rıdvan Dilmen Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinin ilk yarısını yorumlarken dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Ünlü yorumcu özellikle Beşiktaş’ın attığı ilk gol ve Pereira’nın Fernandao tercihi ile ilgili yorumlar yaptı.

İşte Rıdvan Dilmen’den derbi yorumu;

“Fenerbahçe ilk 15 dakika rakibinden daha iyi bir takım görüntüsü verdi. Beşiktaş’ın saygı göstermesini sağladı. Beşiktaş bundan dolayı tedirgin başladı. Beşiktaş’ın ikinci tehlikeli topu gol oldu. Gol ofsayttı. Ersan aktif alanda yer alıyordu. Beşiktaş’ın 3 duran topu gol pozsiyonu oldu.”

“Markoviç’in o mükemmel pozisyonunda Fernandao golü atabilse farklı bir maç izleyebilirdik. Enteresan bir maç oluyor. Kafalar gol pozsiyonunda daha etkili oluyor. Maç 0-0 iken oyun Fenerbahçe’nin üstünlüğü ile geçildi. Nani hakem ile çok uğraşıyor. Fenerbahçe’yi kendine getiren Tosic’in attığı gol oldu. En az 20 milyon Fenerbahçe taraftarı Fernandao’nun kaçırdığı gol sonrası Pereira’ya sallıyor.. 45 dakikada 3 net gol pozsiyonu kaçırdı.”

‘İki farklı takım sahadaydı’

Beşiktaş-Fenerbahçe derbisi sonrası karşılaşmayı yorumlayan Rıdvan Dilmen, beklentilerin dışında iki takım izlediklerini belirterek derbiyi yorumladı. Ayrıca usta yorumcu çok tartışılan Van Persie’nin golü ile ilgili de değerlendirmelerde bulundu.

İşte maç sonu Rıdvan Dilmen’in değerlendirmeleri;

“Beşiktaş’ın açısından psikolojik olarak çok önemliydi. Diğer rakipler içinde oldukça önemli bir karşılaşmaydı ve onların istediği sonuç oldu. Mario Gomez takımı tanımaya başladı. Tam bir profesyonel. Maç başlamadan önce favori Beşiktaş’tı ama maç başladığında Fenerbahçe oynadığı oyunla kendisine saygı göstertti.”

“Beşiktaş, gelen gollerle üstünlüğü ele geçirdi. Kjaer’in hatası Beşiktaş’a hayat verdi. Beşiktaş ikinci yarı Necip Uysal’ı alarak oyunun kontrlünü ele aldı. Volkan Şen çok acayip işler yaptı. Van Persie’nin golünde ilk izlerken topun çıktığını söyledim ama görüntüyü durdurunca topun çıkmadığı görülüyor. Fenerbahçe işi ortada götürüyordu ama skor 2-2’ye gelince işler Beşiktaş lehine döndü. Bugün beklentilerin dışında iki takım izledik.”

“Van Persie kesinlikle Vitor Pereira’nın kulaklarını çınlattı. Kalitesi ile oyuna girer girmez etkisini gösterdi. Bir anda birinci forvet iken kesilmesi yönetmenin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Van Persie diyor ki ‘Kardeşim bu forma artık benim’. Formayı Pereira vermedi, Van Persie kendisi aldı formayı.”

Yayınlanma Tarihi:23:13,