SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İsteyince oluyor

27 Eylül 2015

Galatasaray, ilk yarısında çok üstün oynayamadığı karşılaşmada, ikinci yarıdaki baskılı futbolu neticesinde 3 puanı aldı. sarı-kırmızılı ekibin savunmadaki sıkıntıları bitmek bilmiyor. Eğer bu maçta karşılarında daha dirençli bir takım olsaydı kalelerinde gördüğü gol sayısı artabilirdi. Uzun lafın kısası, bu savunma kurgusuyla Galatasaray, üç büyükler arasında en fazla golü yemeye aday.

Selçuk İnan'ın eksikliği hissedilse de Sneijder ve Podolski'nin katkısıyla rakip kalede birçok pozisyon yakaladılar. Uzaktan şutlarla kaleyi yokladılar. Forvet hattında Umut değil de Burak olsa sarı-kırmızılılar daha fazla gol bulabilirdi. Umut, çalışkan ve koşan bir oyuncu. Ancak, bire birde adam eksiltip gol vuruşu yapma becerisi yok. Umut ayrıca, futbolda hücum faulü keşfeden oyuncu oldu. Ayağında top varken rakibe faul yapmayı nasıl beceriyor anlamış değilim.  Hakan Balta takımın en iyilerinden biriydi.

Oyunun başlarında Gaziantep'in planı tutmuştu. rakip kalede golü de buldular. Fakat bunu koruyacak dirençten uzaktılar. topu üçüncü bölgeye taşıyamıyorlar. İkinci yarıda Muhammet'in pozisyonu dışında rakip kaleye gidemediler.

Alper Ulusoy, yıllarca yardımcı hakemlik yaptı. Süper Lig'de orta hakemlik kariyerine yeni başlamasına rağmen fena maçlar yönetmiyor. Bu karşılaşmada hataları da oldu ama oyunun sonucuna etki eden türden değildi. Maçın başında Sneijder'e yapılan bir faulde sarı kartı atladı. Ayrıca ikinci yarıda Podoski'nin bir pozisyonda çaldığı düdük tartışıldı. Profesyonel hakemlerin performanslarını geçen haftalarda görünce böyle amatör hakemleri kutlamak ve cesaretlendirmek gerekir. Yardımcı hakem Serkan Ok, Gaziantep'in golünde ve G.Saray'ın ikinci golünde zor pozisyonları doğru süzerek ofsayt bayrağı kaldırmadı, örnek oldu.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek