SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Derbinin en çok konuşulan ismi!

Spor Toto Süper Lig 6. haftasında Fenerbahçe ile Beşiktaş karşı karşıya gelirken maçın hakemi Halis Özkahya büyük tartışmalara neden oldu.

Güncellenme: 22:02, 27/09/2015
Derbinin en çok konuşulan ismi!

Spor Toto Süper Lig 6. hafta mücadelesinde Fenerbahçe ile Beşiktaş arasındaki maçı yöneten hakem Halis Özkahya, kararları ile geceye damga vurdu.

Hem Fenerbahçeli hem de Beşiktaşlı taraftarları çılgına çeviren Özkahya, verdiği kararlarla büyük tepki topladı.

Beşiktaş’ın Fenerbahçe’ye attığı ilk golde 30 cm’lik ofsaytı kaçıran Özkahya, kart tercihlerinde ise eleştiri oklarının hedefi oldu.

Fenerbahçe’nin Van Persie ile bulduğu golde Beşiktaş cephesi topu auta çıktığı itirazlarında bulunsa da hakem oyunu devam ettirdi. Ancak kararın doğru olduğu öğrenildi.

Eski hakem Selçuk Dereli, ” İlk pozisyonda Beşiktaş'ın golünde Ersan'ın pozisyonu ofsayttı ama onlar devam dedi. İkinci pozisyonda ise, Markovic'e yapılan bir faulü vermedi. Hem faul hem sarı karttı. Üçüncüde Şener, ceza alanı içinde Gomez'i indirdi. Net penaltı. Burada Süleyman Abay da uyudu. Beşiktaş'ın 3. golünde Gomez, Alves'e faul yaptı. Ersan Gülüm, Volkan Şen'e yaptığı hareket sonrası 2. sarı karttan atılmalıydı. ” ifadelerini kullandı.

Eski hakem ve futbol yorumcusu Ahmet Çakar da “Halis Özkahya Fenerbahçe’yi katletti, doğradı. Yazıklar olsun böyle hakemliğe” şeklinde tweet atarak maçın hakemini eleştirdi.

BEŞİKTAŞ’IN 3. GOLÜNDEN ÖNCEKİ POZİSYON

Screenshot_4

FENERBAHÇE’NİN OFSAYT GEREKÇESİYLE KESİLEN POZİSYONU

Screenshot_2

ERSAN ADEM’İN VOLKAN ŞEN’E FAULÜ

bjk18_46855_7545129

Yayınlanma Tarihi:22:01,