SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Denizli’den Pereira eleştirisi

Beşiktaş, Atatürk Olimpiyat Stadı'nda Fenerbahçe'yi 3-2 mağlup ederken teknik direktör Mustafa Denizli, Vitor Pereira'yı eleştirerek Hasan Ali Kaldırım konusunu masaya yatırdı.

Güncellenme: 22:12, 27/09/2015
Denizli’den Pereira eleştirisi

Spor Toto Süper Lig’de 6. hafta mücadelesinde Beşiktaş, Atatürk Olimpiyat Stadı’nda Fenerbahçe’yi 3-2 mağlup ederken teknik direktör Mustafa Denizli, TRT SPOR ekranlarında değerlendirmelerde bulundu. Stadyum adlı programda konuşan Mustafa Denizli, Vitor Pereira’nın oyuncu tercihlerinde hatalar yaptığını belirtti.

Mustafa Denizli şöyle konuştu:

“Hadi Van Persie’yi kullanmıyorsun Volkan ile başlasa daha fazla pozisyon yakalayabilirdi. Fenerbahçe 2-0’dan yakaladı ama bunu kullanamıyorsa sorgulaması gereken birtakım saha içi tercih kriterler masaya yatırılmalı. Gökhan Gönül buraya girecek, net gözüküyor. Hasan Ali haftanın karmasına seçildi, geçen hafta iyi dediler… Caner Erkin ilk isim ama neden Hasan Ali ile başlamıyorsun? En başarılı futbolculardandı geçen hafta. Yani teknik adamlar tercihler yaparken futbolcuları ikilimde bırakır. Hasan soruyor şimdi, “Madem en iyi bendim, neden oynamadım?” sorar yani… Bu futbolcuların test alanları bu maçlardır. Ama bugün Fenerbahçe kazansaydı lig zevksiz bir hal alabilirdi. Fenerbahçe’nin iyi oynadığı lafına katılmıyorum. Hiç iyi oynamadığı için bugün iyi gözükebilir. “